Na skrzyżowaniach w Pruszkowie i Strzeniówce pojawi się sygnalizacja

Region

Ważna wiadomość dla kierowców, rowerzystów i pieszych. Władze powiatu pruszkowskiego na dwóch skrzyżowaniach – jedno w Pruszkowie, drugie w Strzeniówce – chcą ustawić sygnalizację świetlną.

Obecnie pruszkowskie starostwo szuka firmy, która zajmie się montażem i uruchomieniem sygnalizatorów. Urządzenie będą posiadały detektory w postaci radarów (dla rowerzystów) i pętli indukcyjnych (dla samochodów). Piesi i rowerzyści będą mogli wywołać światło zielone poprzez przycisk. Dodatkowo przejścia zostaną odpowiednio doświetlone.

Na których skrzyżowaniach pojawi się sygnalizacja? W Strzeniówce będzie to skrzyżowanie ulic Pruszkowskiej i Jodłowej. Budowa sygnalizacji świetlnej w tym miejscu ma poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu. W ramach inwestycji, istniejący przejazd rowerowy zostanie przekształcony w przejście pieszo-rowerowe. Wyznaczone zostanie również dodatkowe przejście przez ulicę Jodłową. Zaprojektowana została detekcja dla wszystkich użytkowników ruchu. Dla pojazdów zastosowano pętle indukcyjne przy linii zatrzymania oraz oddalone kolejkowe. Dla rowerzystów na przejeździe przez ulicę Pruszkowską zastosowane będą przyciski oraz detektory radarowe jako forma zapotrzebowania na sygnał zielony.

Kolejna sygnalizacja świetlna zostanie ustawiona na pograniczu Pruszkowa i Pęcic, a dokładniej u zbiegu ulic Armii Krajowej, Ireny, Kwiatów Polnych i Pęcickiej. Tu podobnie jak w przypadku pierwszego skrzyżowania będzie zamontowana sygnalizacja świetlna z pętlą indukcyjną. Warto zaznaczyć, że podstawowym trybem pracy będzie stan zielonego światła na kierunku głównym, czyli ulicach Armii Krajowej i Pęcickiej.

Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 56 dni na montaż sygnalizatorów.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Na skrzyżowaniach w Pruszkowie i Strzeniówce pojawi się sygnalizacja”

 1. Mieszkaniec pisze:

  Bezmyślnie postawione światła. Korkuje się już od ronda.Lepiej trzeba było zrobić pas do skrętu w lipową zjeżdżając z wiaduktu bo przez to też się robi korek

 2. demokracja zachodnia pisze:

  Technologia tak ma.! Surowców od Rosji nie wolno i ma być drogo oraz zimno, ale technologie z zachodu z kolei nie tylko wolno ale jest mus bo trzeba dać na kolejny Jacht pod pretekstem bezpieczeństwa.

  To czyste eliciarstwo żadna demokracja. Mieszkańcy powinni decydować o takich rzeczach a nie banda idiotów w garniturach z tytułem pseudo- władzy.

  • Brwinowianin pisze:

   @ DZ – masz rację, to jest chore, że grupa przypadkowych osób często nie mająca żadnego wykształcenia w dziedzinie komunikacji , ale szczęśliwie i przypadkowo wybranych w wyborach samorządowych decyduje o takich rzeczach, które.. tylko przyczynią się do powstawania korków i zatorów w regionie.
   Takie inwestycje powinny być konsultowane społecznie jak jest w krajach zachodnich jeśli już do tego nawiązujemy .

 3. Pruszkkwiak pisze:

  No to totalna blokada zablomowanej wlotowki do Pruszkowa, ie disc ze po poludniu wszystko stoi do skrzyzowania andrzeja i armi krajowej, to jeszcz bedzie stalo na wjezdzie do pruszkowa z pecic. Gratulacje dla ppmyslodawcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły