Na padla do Nadarzyna

Nadarzyn

W ostatnich latach gminy w naszym regionie postawiły na promowanie gry w Teqball, ale władze Nadarzyna postanowiły zachęcić mieszkańców do szkolenia umiejętności w innej dyscyplinie. A dokładnie w grze w padla.

Czym jest padel? To niejako połączenie tenisa i squasha. „Kort” ma sztuczne podłoże a wokół jest ogrodzenie gdzie ściany są wykonane ze szkła lub bloczków betonowych. Piłka przypomina tenisową, ale nie jest tak sprężysta przez co nie dobija się tak mocno. Rakieta nie ma naciągu. Jest wykonana z twardych ale lekkich materiałów i dodatkowo posiada około 60 otworów. Mecz padlowy dzieli się na sety, one na gemy, które składają się z punktów. Celem gry jest wygranie dwóch setów. Punkty liczy się jak podczas meczu tenisa ziemnego.

Boisko do gry w padla jeszcze w tym roku ma się pojawić na terenie gminy Nadarzyn, a dokładnie w Starej Wsi przy ul. Brwinowskiej. Kort będzie miał wymiary 20×10 i nawierzchnię w kolorze niebieskim Obiekt będzie zadaszony, oświetlony i monitorowany, zainstalowane zostaną także elementy małej infrastruktury. Inwestycja ma zostać zrealizowana do 30 listopada 2023 r.

Obecnie władze gminy Nadarzyn szukają firmy, która zajmie się wykonaniem kortu w formule zaprojektuj i zbuduj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.