Na nową odsłonę ul. Kościuszki trzeba będzie poczekać

Pruszków

Na początku lipca informowaliśmy Was o przetargu na I etap przebudowy ul. Kościuszki w Pruszkowie. Wygląda na to, że prace przesuną się w czasie.

Przypomnijmy. I etap przebudowy miał objąć 130-metrowy odcinek między ul. Prusa a Wojska Polskiego. Co miało wejść w zakres robót?

Ulica i chodniki otrzymają nową, kamienną nawierzchnię. Wybudowane zostanie nowe odwodnienie, kanalizacja sanitarna i sieć wodociągowa. Pojawi się nowe oświetlenie, znaki pionowe i poziome, mała architektura, a także nasadzenia i system nawadniający. W tym etapie modernizacji ul. Kościuszki przebudowę czeka także monitoring miejski, jak również sygnalizacja świetlna. Napowietrzna linia energetyczna zostanie wymieniona na kablową.

Wykonawca, poza głównymi punktami zadania, będzie musiał także ustalić zmiany w obsłudze linii autobusowych z przewoźnikiem (PKS Grodzisk Mazowiecki) i organizatorem (Miasto Pruszków). Wszystkie prace będą musiały się toczyć także w porozumieniu z zakładem energetycznym oraz PGiNG (przeprowadzenie prac związanych z siecią ciepłowniczą).

20 lipca minął termin składania ofert. Do przetargu przystąpiła jedna firma – Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Budowa i Naprawa Dróg EFEKT Sp. z o.o. z Warszawy. Zadeklarowała ona realizację projektu za przeszło 6,1 mln zł. Co istotne, oferta ta przewyższa kwotę, jaką miasto planowało przeznaczyć na tę inwestycję… 16-krotnie! Deklarowana przez magistrat kwota wynosi nieco ponad 375 tys. zł.

Skontaktowaliśmy się z przedstawicielami pruszkowskiego magistratu, by ustalić skąd mogą wynikać tak duże rozbieżności między kwotą znajdująca się obecnie w budżecie, a ofertą złożoną przez zainteresowaną firmę. – Na dziś w budżecie miasta kwota na realizację przebudowy ul. Kościuszki to faktycznie niewiele ponad 375 tys. zł. To nie jest tak, że inwestycja nie jest przez nas odpowiednio przygotowana. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że to zadanie będzie znacznie droższe. Będziemy chcieli wprowadzić dodatkowe środki na realizację tej inwestycji – mówi nam Konrad Sipiera, wiceprezydent Pruszkowa. – Oczywiście wprowadzenie dodatkowych środków na przebudowę pierwszego fragmentu ul. Kościuszki będzie wymagało akceptacji miejskich radnych. Liczymy, że radni kierując się dobrem mieszkańców zgodzą się na taki krok – dodaje Sipiera.

O dalszych krokach w tej sprawie będziemy informować Was na bieżąco.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Na nową odsłonę ul. Kościuszki trzeba będzie poczekać”

 1. anonim pisze:

  Pruszków to jednak prawie cały …….lewicowy …..

 2. paca pisze:

  Za te pieniądze to chyba tylko ten murek można by odświeżyć ale i do tego nie było chętnych. Trzeba mieć móżdżek Edyty Górniak albo Suskiego żeby ustalać takie kwoty. Na tężnię czyli coś jak altanka śmietnikowa chcieli wydać 600 000 a na odcinek ulicy z przebudową całej infrastruktury niecałe 400. Panie Sipiera nie będzie pan drugim Obajtkiem albo Horałą. Piękny Pruszków nie pomoże PiSowi w sondażach. Mam nadzieję że nie ma pan w planie namawiać radnych do szukania pieniędzy w kieszeni mieszkańców.

 3. robot pisze:

  Pan się skompromitował panie Konradzie. To juz nie jest śmieszne. To zgroza. Jeśli radni zgodzą się z panem to razem w jednym pęczku żegnamy.

 4. ja pisze:

  jakie dobro całe osiedle zablokowane ,przez Pruszków jedzie się dłużej niż przez Warszawę

 5. Wacek pisze:

  Czyli prawie tyle co kibelek na rogu Kościuszki / Chopina. A więc możemy zapomnieć o tej przebudowie. Chyba że po III wojnie światowej.

 6. Albert pisze:

  Absurd. Za takie pieniądze nikt nie zbuduje samej kanalizacji i wodociągu na takim odcinku

 7. Dr. Huckenbush pisze:

  Chyba Urząd chciał za bardzo zaoszczędzić na tej inwestycji….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły