Na mapie Pruszkowa pojawił się Miejski Punkt Elektroodpadów

Pruszków

Nie wiecie co zrobić ze zużytymi bateriami lub drobną elektroniką? Z uwagi na takie problemy, Urząd Miasta Pruszkowa uruchomił punkt, do którego można oddawać elektrośmieci.

Często mamy problem ze znalezieniem miejsca do wyrzucenia zużytych płyt CD, starych kaset VHS, drobnej elektroniki jak np. kalkulatory i podobnych rzeczy, które raczej nie przydadzą się już do niczego. Zazwyczaj trzeba szukać punktów selektywnej zbiórki odpadów lub innych specjalnych miejsc gdzie można oddać taki odpad. W Pruszkowie pojawiło się ciekawe urządzenie, a w zasadzie śmietnik na zużytą elektronikę.

– W Pruszkowie stanął pierwszy Miejski Punkt Elektroodpadów. Punkt został zlokalizowany przy wjeździe na parking Urzędu Miasta przy ul. Kraszewskiego. Elektroodpady są niebezpieczne dla środowiska, ponieważ zawierają liczne substancje szkodliwe oraz trujące, dlatego należy oddzielać je od innych odpadów i korzystać z przeznaczonych do ich wyrzucania pojemników – poinformował pruszkowski magistrat.

Miejski Punkt Elektroodpadów został podzielony na kilka pojemników. Każdy oznaczono grafiką i nazwą odpadów, które chcemy wyrzucić. Możecie wyrzucić tu płyty CD/DVD, kasety magnetofonowe i VHS, tonery, drobną elektronikę, telefony i ładowarki oraz baterie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Na mapie Pruszkowa pojawił się Miejski Punkt Elektroodpadów”

  1. rysy pisze:

    Mam wrażenie że projektant pojemnika nie widział tonera do drukarki , świadczy o tym wielkość otworu wrzutowego.

  2. olo pisze:

    jak to co zrobić ? do kosza ,co za ludzie ???!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły