Na łyżwy do Grodziska

Grodzisk Maz.

Miłośnicy jazdy na łyżwach mają powody do zadowolenia. Już od początku grudnia będą mogli korzystać z lodowiska w Grodzisku Mazowieckim.

Jak co roku grodziszczanie będą mogli w wolnym czasie wybrać się na lodowisko. Obiekt, podobnie jak w ubiegłym roku, zostanie zlokalizowany przy ul. Żwirki i Wigury. Na miłośników białego szaleństwa będzie czekać tafla o wymiarach 20×40 metrów. Lodowisko będzie również oświetlone, a ślizgać będzie się można w rytm muzyki, która popłynie z głośników.

Doświadczeni łyżwiarze będą mogli zadbać o stan swojego sprzętu i naostrzyć łyżwy. Dostępna będzie również wypożyczalnia. Osoby, które będą dopiero chciały zrobić „pierwsze kroki” na tafli nie tylko wypożyczą potrzebny sprzęt, ale będą mogły również skorzystać z pomocy instruktora.

Lodowisko, o ile warunki będą sprzyjające, zostanie uruchomione 2 grudnia. Planowo ślizgawka ma funkcjonować do końca lutego przyszłego roku. Znamy również godziny funkcjonowania grodziskiego lodowiska. Podobnie jak ubiegłym roku ślizgawka od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00 będzie zarezerwowana dla uczniów grodziskich szkół, którzy z atrakcji będą korzystać za darmo. Po godz. 16.00 z lodowiska będą mogli korzystać już mieszkańcy. Lodowisko ma być czynne do godziny 22.00. W tym czasie za korzystanie ze ślizgawki będzie trzeba zapłacić, podobnie jak w weekendy. Na grodziskim lodowisku będą również organizowane imprezy. Zgodnie z życzeniem magistratu ma się ich odbyć aż sześć.

W ostatnich dniach urzędnicy zapoznali się z ofertami złożonymi w przetargu na dostawę lodowiska. Zgłosiła się tylko jedna firma, która zaproponowała cenę 219 tys. zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.