Na linii WKD znów zmiany i utrudniania

Region

Od poniedziałku 17 lipca szykują się zmiany na linii WKD. Pociągi wracają na szlak, a kursowanie kończy zastępcza komunikacja autobusowa. Nadal jednak autobusy będą kursować na linii Podkowa Leśna – Milanówek. A nie zabraknie tez innych utrudnień.

Od poniedziałku 17 lipca w związku z kolejnymi etapami prac w ramach rozbudowy i przebudowy linii kolejowej WKD pomiędzy Podkową Leśną i Grodziskiem Mazowieckim przywrócone zostaje kursowanie pociągów w dni powszednie, w godz. 8:45-16:45. To oznacza, że zastępcza komunikacja autobusowa na linii ZA1 przestanie kursować. Autobusy nadal będą kursować na linii ZA12 między Podkową a Milanówkiem.

Aby ułatwić podróżowanie rozkład jazdy pociągów został ujednolicony dla wszystkich dni tygodnia. W ramach kontynuacji inwestycji prowadzonej na odcinku od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego w najbliższych tygodniach będą jeszcze wprowadzane pewne ograniczenia ale będą, krótkotrwałe.

Podróżni muszą też pamiętać o utrudnieniach na linii WKD wynikających z prac prowadzonych przez PKP PLK S.A. w rejonie stacji Warszawa Zachodnia. Tu utrzymana jest organizacja ruchu, która została wprowadzona 1 lipca. Ruch pociągów odbywa się po jednym torze na odcinku Warszawa Reduta Ordona – Warszawa Śródmieście WKD z częstotliwością dostosowaną do przepustowości tego odcinka. Organizacja ta będzie obowiązywać do odwołania, do ok. 02.09.2023.

Aktualny rozkład jazdy jest dostępny tutaj.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Na linii WKD znów zmiany i utrudniania”

 1. pozdroodtychdwochzsoboty pisze:

  szkoda w Milanówku na przystanku fajna ekipa przesiadywała;)

 2. Beta pisze:

  Jak zwykle Grodzisk uprzywilejowany … Co po tylu miesiącach z kolejką z Milanówka ? Ludzie gorszej kategorii ?

  • Ala pisze:

   Dokładnie , postuluję za obniżeniem ceny b iletów do Milanówka, ja na Polesie autobusem nie dojadę i chodzę codIwnnie z Podkowy Zachodniej na pieszo, czas który marnuję na dojścia 15 minut powinien pomniejszać cenę biletu do II strefy, ooo

 3. Ostoja 2013 pisze:

  A ceny biletów takie same. To porostu skandal 2 pociągi na godzinę, a w nich jada ludzie, jak Sardynki w puszce poupychani

 4. Epoka pisze:

  Tak, a od 3 września WKD od Ordona do Śródmieścia już nie pojedzie wcale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły