Na drogi gminne, świetlice, OSP i inne – dofinansowania z Mazowsza dla powiatu grodziskiego

Grodzisk Maz.

Dofinansowania z budżetu województwa mazowieckiego pomagają gminom realizować wiele potrzebnych i niejednokrotnie dużych przedsięwzięć. Co pomogło sfinansować Mazowsze w powiecie grodziskim?

Budżet województwa mazowieckiego to nieoceniona pomoc dla samorządów w realizacji inwestycji. Często są to wielomilionowe projekty, które bez wsparcia z Mazowsza, musiałyby zostać odłożone.

Pieniądze zostały przyznane w 14 kategoriach – Mazowsze serce Polski, Mazowsze dla: czystego powietrza, działkowców, klimatu, kół gospodyń wiejskich, melioracji, młodzieży, równomiernego rozwoju, seniorów, sołectw, sportu, straży pożarnych, zabytków oraz w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Najwięcej dla sołectw i straży pożarnych

Na liście programu Mazowsze dla sołectw jest aż 17 pozycji. To niewielkie, w skali wszystkich dotacji, kwoty (5 i 10 tys. zł), jednak stanowiące nieocenioną pomoc w realizacji przedsięwzięć w tych najmniejszych jednostkach samorządowych. Pieniądze zostaną przeznaczone głównie na budowę oświetlenia ulicznego, przystanków, czy doposażenie świetlic wiejskich.

Nieco większe kwoty można było znaleźć na liście programu Mazowsze dla straży pożarnych. Tu kwoty zaczynają się od 16 tys. zł, a kończą na 30 tys. zł. Środki z budżetu wojewódzkiego strażacy spożytkują na modernizacje i remonty strażnic, a także sprzęt specjalistyczny i środki ochrony osobistej strażaka.

Jakie inne inwestycje z dofinansowaniem?

Ponad 46 mln zł otrzyma grodziska gmina na budowę obwodnicy. Do Milanówka trafi niemal 3 mln zł na odcinek drogi nr 719 (ul Królewska w Milanówku). 2,5 mln zł wyniesie dofinansowanie na budowę strażnicy OSP w Grodzisku, a Szpital Zachodni zyska dodatkową salę operacyjną w ramach istniejącego Bloku Operacyjnego (dotacja 1 mln zł).

Poza tym działkowcy ROD „Mazowiecki Sad” będą mogli wymienić ogrodzenie na terenie ogródków działkowych, w Żabiej Woli pojawi się energooszczędne oświetlenie uliczne, a Koło Gospodyń Wiejskich z miejscowości Mościska będzie mogło prowadzić jeszcze lepiej warsztaty kulinarne za sprawą nowego robota kuchennego.

Ponadto w Baranowie, Żabiej Woli i Grodzisku Mazowieckim przeprowadzone będą konserwacje rowów melioracyjnych. Na liście projektu Mazowsze dla zabytków są trzy pozycje o łącznej wartości dofinansowania 230 tys. zł. Dotacje otrzyma Muzeum w Stawisku, dwór w Kaskach oraz Dworek Skarbków.

Szczegóły dofinansowań i konkretne kwoty możecie sprawdzić tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Na drogi gminne, świetlice, OSP i inne – dofinansowania z Mazowsza dla powiatu grodziskiego”

 1. Brwinowianin pisze:

  Czy głosujący na tych antypolaków z PO-KO-TRZASK.2050 nadal uważacie, że gdyby ci złodzieje obecnie rządzili byłyby te pieniądze 🙂 ?
  Pamiętamy jak było z tuskolandii….
  – POLSKI NA TO NIE STAĆ – jego najczęściej wypowiadane zdanie …albo kolejne
  – DZIURA BUDŻETOWA
  …i kolejne
  – Zadłużenie Polski wzrasta …itp itd…
  DLATEGO PROPONUJĘ WAM,
  – OCKNIJCIE SIĘ Z TEGO HEJTU TVN, UWOLNIJCIE SWOJE UMYSŁY !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły