Na boisko w Zanie trzeba poczekać

Pruszków

Przedłuża się termin zakończenia prac przy rozbudowie siedziby Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana w Pruszkowie. Starostwo powiatowe szuka firmy, która zajmie się budową boiska na dachu hali sportowej.

Zgodnie z pierwotną umową cały kompleks oświatowy przy ul. Daszyńskiego w Pruszkowie miał być gotowy 15 listopada ubiegłego roku. Miał, bo terminu dotrzymać się nie udało. Wszystko przez problemy związane z połączeniem budynku hali sportowej z kamienicą. Konieczna była zmiana technologi, a to wpłynęło na przesunięcie terminu zakończenia prac. 

Hala sportowa do użytku uczniów została oddana 19 lutego. Wtedy odbyły się na niej pierwsze zajęcia. Kłopot jednak w tym, że licealiści nadal czekają na boisko zewnętrzne, które ma powstać na dachu hali. Jeszcze w styczniu Mirosław Chmielewski, członek zarządu powiatu pruszkowskiego zapewniał, że boisko powstanie wiosną. –  W wyniku powstałych trudności ustaliliśmy z wykonawcą, że boisko zostanie wykonane wiosną. Co prawda moglibyśmy zmusić wykonawcę do wcześniejszego wykonania nawierzchni boiska, ale zarząd powiatu i dyrekcja szkoły stoją na stanowisku, że ważniejsze jest jego dobre wykonanie i trwałość, niż zrobienie tego miesiąc wcześniej, aby nie narazić się na krytykę. Dlatego zaczekamy na odpowiednie warunki pogodowe. Czekamy na spotkanie z wykonawcą oraz uzgodnienie dogodnego terminu i formy realizacji zadania polegającego na ułożeniu nawierzchni – mówił nam wtedy Chmielewski.

Okazuje się jednak, że nie doszło do porozumienia na linii wykonawca starostwo, bowiem ruszyły poszukiwania nowej firmy, która zajmie się budową boiska na dachu szkolnej hali. Skąd ta decyzja? – Nawierzchnia boiska była projektowana pięć lat temu w 2013 roku w oparciu o dostępne wówczas rozwiązania. Niestety producent wspomnianej nawierzchnia uwzględnionej w projekcie wycofał się z rynku i przestał ją produkować. W związku z tym konieczne było ogłoszenie postępowania przetargowego na jej wykonanie – poinformował nas Krzysztof Bukowski ze Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.

Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 90 dni na budowę boiska. To oznacza, że teren sportowy dla uczniów będzie dostępny od nowego roku szkolnego. 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.