MZO Pruszków wywiozło śnieg za darmo

Region

W czwartek i piątek w godz. 7:00 - 15:00 z kilku ulic Pruszkowa MZO wywiozło tony śniegu. Akcja była jak najbardziej potrzebna i oczekiwana przez mieszkańców przez całą zimę. Co ciekawe i najbardziej chwalebne, firma nie wzięła od miasta ani grosza.

– Ta akcja miasta w ogóle nie kosztowała – zdradził nam wiceprezydent Andrzej Królikowski. Były to ulice określone jako trudne. Według słów Królikowskiego prezes MZO podjął decyzję, że poza ustalonymi ulicami, o które codziennie dbała firma, wywiezie śnieg z kilku innych.

W MZO dowiedzieliśmy się, że prezes Władysław Kącki spełnił w ten sposób prośbę urzędu miasta. Nieistotne w tym momencie jest, kto wpadł na taki pomysł. Ważne, że do takiej akcji wreszcie doszło. W jej ramach odśnieżono m.in. ul. Kościelną, Berenta, Kraszewskiego i część Kościuszki.

Prace prowadzone były również na ul. Chopina, jednak w małym zakresie. Przed akcją miasto wystosowało apel do kierowców o nieparkowanie we wskazanych ulicach. Jak powiedział nam prezes Kącki, na Chopina praktycznie to zlekceważono. W wielu miejscach miasta można było wywieźć więcej śniegu. Na przeszkodzie stawały jednak zaparkowane samochody.

Na pochwałę zasługuje również fakt, że MZO nie robiło rozgraniczeń na drogi gminne i powiatowe. Celem było ułatwienie życia mieszkańcom.

Próbowaliśmy dowiedzieć się, ile kosztowała dwudniowa akcja. MZO Pruszków nie chciał jednak tego zdradzić.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.