MZO w Pruszkowie odbierze odpady z Raszyna

Raszyn

Z początkiem roku odpady z terenu gminy Raszyn odbierać będzie Miejski Zakład Oczyszczania w Pruszkowie Sp. z o.o. Zastąpi ona dotychczasowego odbiorcę – PreZero Bałtycka Energia Sp. z o.o.

W nowym roku zmieni się wykonawca, który będzie odbierał odpady z terenu gminy Raszyn. Będzie to MZO w Pruszkowie Sp. z o.o. „Zmiana warty” ma potrwać jednak do końca 2022 roku.

Zgodnie z umową poprzedni wykonawca musi zabrać wcześniej dostarczone pojemniki. Jednocześnie MZO jest zobowiązany dostarczyć nowe pojemniki i worki na odpady.

Zmiana wykonawcy tych usług to także zmiana harmonogramu odbioru odpadów z posesji. Ten powinien być dostarczony do mieszkańców gminy Raszyn w wersji drukowanej oraz ogłoszony na stronie internetowej gminy.

Zmieni się także podział gminy na rejony – MZO zaproponowała powrót do wcześniej stosowanego podziału. Nie zmieni się jednak częstotliwość odbioru odpadów. . Podobnie jak w roku bieżącym odbiór odpadów zielonych i biodegradowalnych w zabudowie jednorodzinnej – w okresie od maja do września będzie odbywał się w cyklu tygodniowym, zaś w pozostałych miesiącach co dwa tygodnie – informują urzędnicy z Referatu Gospodarowania Odpadami Komunalnymi.

Odbiór odpadów wielkogabarytowych, sprzętu elektronicznego, zużytych opon, tekstyliów i odpadów niebezpiecznych można będzie zgłaszać przez formularz na stronie internetowej, telefonicznie lub mailowo. Nie zmieni się także lokalizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów – nadal jest przy ul. S. Bryły w Pruszkowie. Co ważne, nie ma w planach także zmian opłat za gospodarowanie odpadami w 2023 roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.