MZDW szuka wykonawcy nowego mostu na Zimnej Wodzie

Nowa Wieś

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na wykonawcę nowej przeprawy przez Zimną Wodę w Nowej Wsi.

Chodzi o most znajdujący się w ciągu ul. Grodziskiej (DW 719) między skrzyżowaniem z ul. Główną a terenem L’Oreal. W planach jest rozbiórka starej przeprawy i zastąpienie jej nowym mostem.

Nowa przeprawa będzie żelbetowa, dostosowana do szerokości rzeki Zimna Woda, która w tym miejscu ma od 5,5 do 7,5 m. Zaplanowano na niej nową nawierzchnię jezdni i poboczy. Poza nowym mostem, projekt przewiduje korektę niwelety drogi, wykonanie nowych bariero-poręczy.

Dodatkowo na moście oraz jego dojazdach pojawi się nowy chodnik dla obsługi technicznej mostu. Skarpy dookoła obiektu będą wzmocnione – darniowaniem z obsianiem trawą oraz ażurowymi betonowymi płytami. Przebudowane będą też przydrożne rowy przy moście.

Ponieważ plan zakłada nowy przebieg rowów przydrożnych, konieczna będzie wycinka drzew, które będą kolidować z budową. Wykonany będzie też most tymczasowy. Aby zapewnić drodze odpowiednią przepustowość.

Na realizację zadania wykonawca będzie miał 9 miesięcy od dnia popisania umowy. Oferty można zgłaszać do 27 czerwca.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “MZDW szuka wykonawcy nowego mostu na Zimnej Wodzie”

  1. Wacek pisze:

    Przydało by się od razu zrobić po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Tak jak planowana jest wkrótce przebudowa 719 na drogę ekspresową z dwoma pasami na stronie.

  2. Anty pisze:

    O! Będziem ciąć! Proponuje uznać za stosowne wycięcie wszystkiego od pomnika w pruszkowie aż do loreala. Wtedy będzie można bez przeszkód zrobić nową bariero poręcz.

  3. ? pisze:

    Czy nic się nie uda zrobić bez wycinania drzew?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły