Multirecydywista z kolejnymi zarzutami

Grodzisk Maz.

Grodziscy kryminalni rozwiązali sprawy trzech włamań i kradzieży paliwa z baków pojazdów. Policjanci ustalili i zatrzymali 47–latka podejrzanego o te czyny. Szybko okazało się, że ten sam mężczyzna ma na swoim koncie również inne przestępstwa, za które był poszukiwany przez inne jednostki policji w kraju.

Od kilku tygodni grodziscy kryminalni prowadzili intensywne działania w sprawach kradzieży z włamaniami do pojazdów. Na podstawie wielu wykonanych czynności operacyjnych policjanci ustalili, że sprawcą kradzieży paliwa z baku samochodu ciężarowego, zaparkowanego na terenie miasta, może być 47-letni mieszkaniec grodziskiej gminy. Wytypowany mężczyzna został natychmiast zatrzymany. W czasie prowadzonych czynności dochodzeniowo-śledczych funkcjonariusze odkryli, że ta sama osoba jest także podejrzana o dwa włamania do baków koparek stojących na placu budowy w Milanówku i kradzieży z nich 800 litrów oleju napędowego. Mężczyzna usłyszał zarzuty karne wszystkich trzech przestępstw i przyznał się do ich popełnienia. Z uwagi na wcześniejszą karalność za podobne czyny, odpowie za nie w warunkach recydywy.

Podczas prowadzonych spraw, których uczestnikiem był zatrzymany 47-latek, do grodziskiej komendy wpłynęły materiały z innych jednostek Policji w kraju, które poszukiwały go również w celu przedstawienia mu zarzutów karnych. Okazało się, że mężczyna ma na swoim koncie 8 kradzieży paliwa na stacjach w Słubicach, a także jest podejrzany o udział w kradzieży artykułów w sklepie w Pruszkowie. Tych czynów również dokonywał będąc uprzednio skazanym za podobne.

Dodatkowo w ostatnim czasie mężczyzna był dwukrotnie zatrzymywany na terenie powiatu grodziskiego za posiadanie środków odurzających, a także za kierowanie samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Materiały zgromadzone przez policjantów we wszystkich sprawach zostaną przekazane do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz., a o karze dla zatrzymanego zdecyduje sąd.

KPP Grodzisk

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Multirecydywista z kolejnymi zarzutami”

  1. Xiao Ciao 7 pisze:

    Nie, to porządny człowiek, znam go, mawiają mu „paca”. Po prostu ostatnio się pogubil od nadmiernego spożywania tanich jaboli. Pchnelo go to w ramiona prostytucji homoseksualnej.

  2. Janysz pisze:

    To jakiś menel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły