MPWiK z Milanówka chce wybudować… strażnicę OSP

Milanówek

Milanowski magistrat otworzył ofertę złożoną w przetargu na zaprojektowanie i budowę nowej strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Milanówku.

Strażacy z OSP w Milanówku od dawna czekają na nową strażnicę. Władze miasta ogłosiły kolejny już przetarg na budowę nowej siedziby dla strażaków. W pierwszym postępowaniu chętnych do wykonania projektów i budowy obiektu nie brakowało. Zgłosiło się aż sześć firm. Niestety wszystkie oferty przekraczały zakładany na tę inwestycję budżet.

Do kolejnego przetargu zgłosiła się tylko jedna firma, a dokładniej konsorcjum wykonawców, którego liderem jest… Milanowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. zo.o., a partnerem jest firma Usługi Ogólnobudowlane Jerzy Cichocki. Oferta opiewa na kwotę 16 mln zł, tymczasem władze Milanówka na inwestycję chcą przeznaczyć niespełna 13,6 mln zł. Władze miasta mają dwie możliwości unieważnić przetarg i ogłosić postępowanie ponownie lub poprosić radę miasta o dołożenie środków na tę inwestycje.

Przypomnijmy. Nowa siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej w Milanówku będzie realizowana w trybie „projektuj i buduj”. To oznacza, że wykonawca będzie nie tylko odpowiedzialny za budowę obiektu, ale również za przygotowanie dokumentacji

W pierwszym etapie prac zostanie wykonany projekt nowej strażnicy. Wykonawca będzie musiał uzyskać wszystkie niezbędne pozwolenia potrzebne do realizacji prac. Drugi etap to już prace budowlane. Dziś wiadomo już jakie są założenia dotyczące nowej strażnicy. Budynek będzie miał dwie kondygnacje nadziemne i ma być podpiwniczony. Elewacja obiektu ma zostać wykonana z cegły klinkierowej.

W nowej strażnicy znajdą mają znaleźć się m.in. dwie sale konferencyjne, pomieszczenia wyczekiwania, pomieszczenie monitoringu, pomieszczenie porządkowe, dyżurka, magazyn materiałów oraz pomieszczenia dla strażaków dyżurujących w nocy, pokój komendanta, archiwum. Garaż ma pomieścić pojazdy OSP oraz pojazdy pogotowia. Dodatkowo w garażu znajdą się stanowiska myjni i warsztatu. W nowej strażnicy znajdzie się również miejsce na Izbę Pamięci.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “MPWiK z Milanówka chce wybudować… strażnicę OSP”

  1. ot i cały mój komentarz pisze:

    Będzie sala na wesela i inne hucpy.(zapis statutowy osp)

  2. 5634 pisze:

    Milanowski cud pisowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły