Motoserce: zbiórka krwi się udała

Region

54 osoby w Pruszkowie oddały krew podczas sobotniej akcji Motoserce.Dzięki temu zebrano blisko 24 litry krwi. To dobry wynik, gdyż na więcej nie pozwoliłyby warunki techniczne.

Autobus był zamówiony na pięć godzin, od 10.30 do 15.30. W tym czasie 54 osoby oddały prawie 24 litry krwi. Więcej nie mogłoby być zmagazynowane w autobusie. W pewnym momencie na oddanie krwi trzeba było czekać półtorej godziny. W całej Polsce padł rekord, zebrano 2449,18 litrów.

Plan imprezy, ze względu na katastrofę pod Smoleńskiem, został znacznie ograniczony. O godz. 10.00 na scenie pojawiła się Ola Pawlik i Przyjaciele. Ze względu na tragedię wokalistka śpiewała jedynie przy dźwiękach gitary – zrezygnowano m.in. z perkusji. Kolejne punkty programu zostały odwołane, a Ola Pawlik występowała do południa. Potem władze Pruszkowa postanowiły, że dalej muzyki nie będzie w ogóle.

Około godz. 13.00 przed sceną pojawił się prezydent Jan Starzyński, który razem z prezydentem klubu motocyklowego Road Runners MC Poland odwołał imprezę. Nie odbyły się pozostałe koncerty rockowe oraz parada motocyklowa ulicami miasta.

Po wystąpieniu prezydenta Pruszkowa trwała jedynie zbiórka krwi. Zakończyła się po godz. 15.30, gdy odjechał autobus, w którym można było oddawać krew. Road Runners będą jeszcze zbierać krew podczas swojego zlotu w Kamieńczyku pod Wyszkowem 18 i 19 czerwca.


Ola Pawlik i Przyjaciele [fot. BS]

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.