Moskitiery na okna: skuteczna ochrona przed owadami

Art. Sponsorowany

Nie pozwól, by tego lata insekty atakowały Cię we własnym domu! Montując w oknach moskitiery zabezpieczysz siebie i swoich domowników przed tymi uciążliwymi gośćmi.

Dlaczego warto zamontować moskitierę na okno?

Gdy za oknem z radością witamy wiosnę, cieszy nas poranny śpiew ptaków oraz wieczorne cykanie świerszczy, musimy liczyć się z czymś jeszcze, a mianowicie z owadami. Wszystko ma swoje zalety i wady, a ciepłe pory roku to również walka z muszkami, komarami, kleszczami, a nawet niebezpiecznymi pszczołami oraz upartymi osami. Aby nie sięgać po rozwiązania chemiczne, co jest szczególnie istotne w domach z małymi dziećmi i zwierzętami domowymi, najlepiej zamontować moskitiery na okna, drzwi balkonowe i na dobre zablokować owadom dostęp do domu.

Moskitiery to delikatne, a przy tym wytrzymałe siatki, które mocuje się na ramach okiennych. Stanowią one najskuteczniejszą ochronę przed owadami, przy jednoczesnym zapewnieniu wszystkim domownikom dostępu do światła naturalnego oraz świeżego powietrza.

W ciepłe letnie wieczory wiele osób zamyka okna w obawie przed atakiem komarów. Dzięki moskitierze możesz wietrzyć swoją sypialnię całą noc, bez ryzyka, że nieproszone wlecą do środka. Drobna siatka sprawi, że nawet najmniejsze i najsprytniejsze insekty nie przedrą się do środka. To bardzo ważne nie tylko z uwagi na komfort domowników, ale także ich zdrowie. Komary oraz inne owady mogą przenosić bowiem groźne choroby.

Funkcjonalne i estetyczne moskitiery na okno

Siatki zabezpieczające okna przed owadami to nie tylko praktyczna ochrona, ale niekiedy również ciekawy element dekoracyjny okna. Moskitiery dostępne są w rozmaitych kolorach, co pozwala dostosować je do wystroju wnętrza oraz tego, jak prezentuje się elewacja budynku.

Wyróżniamy 3 podstawowe rodzaje moskitier okiennych:

– Moskitiera ramowa – najczęściej wybierana z uwagi na atrakcyjną cenę i bezinwazyjny montaż. Taką moskitierę każdy może przymocować do ramy swojego okna bez posiadania szczególnych umiejętności, ani specjalistycznych narzędzi. Siatka nie ingeruje przy tym w strukturę ramy okiennej, co nie wpływa na jej trwałość czy gwarancję producenta okien.

– Moskitiera rolowana – niesamowicie wygodne rozwiązanie dla tych, którym zależy na regularnym chowaniu siatki, by można było wychylić się przez okno lub wyjść na balkon czy taras. Tak właśnie działa moskitiera na drzwi balkonowe – Karnix. Ukryty w kasecie system oraz rolka sprawiają, że moskitiera prezentuje się przy tym niezwykle elegancko.

Moskitiera plisowana – kolejna propozycja na drzwi balkonowe. W wersji DUO moskitiera przeznaczona jest do montażu na drzwi dwuskrzydłowe. Harmonijkowy model to idealna propozycja dla nowoczesnych wnętrz.

Moskitiery na wymiar Karnix

Chcesz zaopatrzyć swoje okna w moskitiery dobrej jakości, które posłużą Ci jak najdłużej, a przy tym ich montaż i użytkowanie będą bezproblemowe? Sprawdzonym producentem o doskonałych opiniach jest marka Karnix, która specjalizuje się w karniszach, roletach, żaluzjach, moskitierach oraz markizach. Do produkcji wykorzystuje tylko doskonałe materiały, dlatego każda moskitiera na okno w ofercie Karnix.pl zadba o Twoje poczucie komfortu oraz estetyczny wygląd Twojego okna.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.