Młodzież rządzi! Młodzieżowa Rada Miasta Pruszkowa wybrana.

Pruszków

Młodzież wybrała swoich przedstawicieli. 10 stycznia odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Pruszkowa. To organ konsultacyjny dla władz miasta.

W Pruszkowie MRM jest wybierana od 2016 roku. Jej kadencja trwa dwa lata. Obecna MRM została powołana na lata 2023-2025 i liczy 39 członków.

Kto mógł zostać radnym? Każdy uczeń pruszkowskiej szkoły w wieku między 12 a 18 lat, który chciałby mieć realny, bezpośredni wpływ na to, co dzieje się w mieście. Startujący w wyborach mają niesamowite pasje, zapał i chęć do działania.

Wchodzą do Rady z głowami pełnymi pomysłów. Organizacja zawodów sportowych, budowa boisk, czy bardziej globalne – rozwijanie niektórych dzielnic Pruszkowa – z takimi konkretnymi zadaniami młodzież startowała do wyborów. Właściwie w pomysłach ograniczała ich tylko wyobraźnia. Poprzednim radom udało się zorganizować m. in. olimpiadę międzypokoleniową, czy stoisko podczas miejskich festynów, gdzie można było malować, kolorować, rysować, tańczyć zumbę i pograć w twistera.

Wybory do MRM 2023 odbyły się w szkołach oraz w Urzędzie Miasta. Frekwencja wahała się od 18 do 85%. Ostatecznie wybrano 39 członków Młodzieżowej Rady Miasta Pruszkowa. Będą oni stanowić organ doradczy i konsultacyjny dla władz Pruszkowa. Będą oni mogli także podejmować własne inicjatywy.

Już niebawem zostanie ogłoszone miejsce i termin pierwszego uroczystego posiedzenia MRM.
Nowym Młodzieżowym Radnym gratulujemy i życzymy realizacji wielu ciekawych inicjatyw oraz zdobycia ważnych doświadczeń.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Młodzież rządzi! Młodzieżowa Rada Miasta Pruszkowa wybrana.”

  1. Anonim pisze:

    srata tata – rok wyborczy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły