Minister sportu gościł w Zanie

Pruszków

Po prawie 100 latach pruszkowskie liceum im. Tomasza Zana będzie miało salę gimnastyczną. O tym, a także o efektach programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej mówił w Pruszkowie minister sportu i turystyki Witold Bańka.

Pruszkowskie liceum przechodzi prawdziwą metamorfozę. W marcu uczniowie rozpoczęli naukę w nowym skrzydle szkoły, a już w listopadzie ma zakończyć się budowa sali gimnastycznej, na którą Zan czekał wiele lat. W końcu się udało. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia Ministerstwa Sportu i Turystki, które dofinansowało inwestycję w kwocie około 2,5 mln zł. – Cieszę się, że szkoła w Pruszkowie wreszcie doczeka się sali gimnastycznej po wielu latach – mówił podczas wtorkowej konferencji w pruszkowskim liceum minister sportu Witold Bańka.

Radości nie krył również starosta pruszkowski. – Całe pokolenia uczniów czekały na salę gimnastyczną. Dzięki programowi rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej możemy w tej chwili z dumą i nadzieją patrzeć w przyszłość i liczyć na bardzo dobre wyniki w sporcie. Uczniowie będą mogli rozwijać swoje pasje i zainteresowania – podkreślał Maksym Gołoś.

Minister Witold Bańka przyjechał do Pruszkowa, aby przedstawić szczegóły programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej. Tysiące uczniów w całej Polsce zyska lepsze warunki do uprawiania sportu. Ministerstwo na ten cel przeznaczyło 245 mln zł, a środki trafią do 291 szkół. – W całej Polsce, w 16 województwach, powstaje ogromna ilość infrastruktury sportowej, która ma służyć młodym ludziom, także lokalnej społeczności, aby można było uprawiać sport – tłumaczył Witold Bańka.

Ale to nie jedyne instrumenty, które mają wpłynąć na poprawę aktywności wśród młodzieży. Ministerstwo realizuje rządowy Program Klub, który polega na wsparciu małych i średnich klubów sportowych oraz wdrożyło Program SKS. 

Po oficjalnych wystąpieniach starosta pruszkowski, wraz ze współpracownikami, zaprezentował ministrowi sportu postępy na budowie sali gimnastycznej. Zgodnie z planem, inwestycja powinna zakończyć się 15 listopada.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.