Mimo wzmożonych kontroli, nadal łapią piratów drogowych

Pruszków

Policja zawsze na przełomie sierpnia i września prowadzi wzmożone kontrole na drogach. Czuwają wówczas nad bezpieczeństwem wracających z wakacji, a później m. in. dzieci na drodze do szkoły. Mimo to policjanci wciąż zatrzymują kolejnych piratów drogowych.

Jedno z zatrzymań miało miejsce 1 września. Funkcjonariusze pruszkowskiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę Lexusa. Przekroczył on dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 76 km/h.

Okazało się, że zatrzymany 29-latek posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów na 12 miesięcy. Zakaz wydał Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli.

Jak informuje asp. szt. Edyta Bednarczyk – Za popełnione wykroczenie na mężczyznę nałożono mandat karny w wysokości 2500 zł. W sprawie naruszenia zakazu sądowego sporządzono stosowną dokumentację o ukaranie do Sądu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Mimo wzmożonych kontroli, nadal łapią piratów drogowych”

 1. adaś pisze:

  Prawo powinno być takie, że jeżeli ktoś pomimo zakazu sądowego prowadzenia pojazdów kieruje samochodem to powinien zostać traktowany jak przestępca. Czyli kierowca lexusa powinie trafić do aresztu, a samochód na parking strzeżony jako dowód w sprawie. Może to by kogoś nauczyło?

 2. Michał pisze:

  Oczywiscie, że policja stoi w miejscach gdzie jest bezpiecznie, szeroko i ludzie jadą trochę szybciej – np. na Alejach Jerozolimskich na zdjęciu w artykule. Zamiast zajmować się miejscami, gdzie jest niebezpiecznie – teren zabudowanym, miejscami o ograniczonej widoczności, okolicami szkół. Celem drogówki nie jest bezpieczenstwo, a nabijanie kasy do dziurawego budżetu (czasem to koreluje z bezpieczeństwem, ale to czysty przypadek).

  • GDZIE-POLICJA! pisze:

   @Michał, dziurawy budżet to był za czasów komunistów z PO-(KO) – PSL.
   Obecnie przecież nikt nie narzeka w policji na brak pieniędzy

   • Norbert Kukuryk pisze:

    Coraz mniej młodych osób wstępuje w szeregi policji. Brak zachęt finansowych i duża odpowiedzialność to tylko niektóre z czynników zniechęcających do służby. Policjanci borykają się także z niskim poziomem poważania społecznego – wynika z raportu agencji SW Research.

    Policja wciąż poszukuje rąk do pracy. Związkowcy alarmują, że braki kadrowe są bardzo duże, a zarobki tak niskie, że chętnych do pracy w mundurze brakuje.

   • Michał pisze:

    Policja niestety tych pieniędzy nie widzi, tak jak ich bracia i siostry ze skarówbki. Zgarniają kasę, liczą, ale niewiele z tego mają…

   • X pisze:

    I dowodem na to jak zdrowy jest nas budżet jest ten ciągle powiększający sie dług publiczny, co nie?
    Nikt nie narzeka bo za narzekanie el kaczore zwalnia, juz byla jedna taka co na poczcie się otworzyła i w prywatnej rozmowie ponarzekała…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły