Wiadomości
Autor artykułu: Redakcja | 23 maja 2026 13:00 |
0
Milanówek
Milanówek pozyskał aż 1 500 000 zł dofinansowania na budowę sieci kanalizacji sanitarnej. Środki zostały przyznane w ramach programu „Instrument wsparcia inwestycji samorządowych – Mazowsze Pomaga”. Dzięki tym pieniądzom nowoczesna infrastruktura podziemna wraz z przyłączami bezpośrednio do posesji powstanie na trzech lokalnych ulicach: Kwiatowej, Wąskiej oraz Starodęby.
To kolejne już fundusze, które w ostatnim czasie zasilą budżet Milanówka prosto z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Władze miasta składają z tego tytułu szczególne podziękowania dla Zarządu oraz Radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego, których wsparcie realnie przekłada się na podniesienie komfortu życia tutejszych mieszkańców.
Przyznany zastrzyk gotówki otwiera bezpośrednią drogę do rozpoczęcia prac budowlanych. Ponieważ Milanówek dysponuje już pełną dokumentacją projektową dla tej inwestycji, urzędnicy mogą natychmiast przejść do kolejnego etapu. Będzie nim szybkie przygotowanie i uruchomienie procedury przetargowej, która wyłoni generalnego wykonawcę robót. Zgodnie z założeniami całego programu, nowa sieć kanalizacyjna ma zostać całkowicie ukończona i oddana do użytku do 2027 roku.
Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: biuro@wpr24.pl.
Dodaj komentarz