Milanowskie szkoły przechodzą termomodernizację

Milanówek

Budynki dwóch szkół podstawowych w Milanówku przechodzą termomodernizację. Prace trwają.

To jedna z najważniejszych inwestycji w Milanówku – termomodernizacja budynków Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3. Na to zadanie milanowski magistrat przeznaczył 6 mln zł z tegorocznego budżetu miasta. – To działanie nie tylko poprawi komfort i warunki nauki w naszych placówkach, ale i znacząco obniży koszty ich eksploatacji – podkreśla burmistrz Milanówka Piotr Remiszewski.

Na jakim etapie są prace? W Szkole Podstawowej nr 3 prace na zewnątrz są już na ukończeniu. Kolejnym krokiem jest wykonanie elewacji hali sportowej.

Jeśli chodzi o budynek Szkoły Podstawowej nr 2, to budowlańcy zaizolowali już znaczną część fundamentów. – Równolegle do prac związanych z termomodernizacją szkoła przeprowadziła rewitalizację auli, która wygląda teraz imponująco – dodaje Remiszewski.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Milanowskie szkoły przechodzą termomodernizację”

  1. pytacz pisze:

    Znacząco obniży koszty eksploatacji. A konkretnie o ile ? Straszą teraz świadectwami energetycznymi. Mają sens przy takiej inwestycji. Więc co wykazał audyt bo może te 6 milionów zwróci się za 20 lat ? A do tego czasu ten styropian odpadnie (czyjś szwagier znowu zarobi). Szkoła jest b. przeszklona. Obróbka okien podwyższa koszty robocizny a powierzchnia ocieplona jest znacząco pomniejszona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły