Milanowski skatepark przejdzie przebudowę

Milanówek

Przebudowa milanowskiego skateparku zbliża się wielkimi krokami. Burmistrz Milanówka podpisał umowę z wykonawcą.

Przypomnijmy: milanowski urząd ogłosił przetarg na przebudowę skateparku znajdującego się przy ul. Turczynek 8. Co pojawi się po przebudowie?

Obiekt zyska nową nawierzchnię – zamiast asfaltu będzie beton zatarty na gładko. Będą nowe przeszkody, a chodniki będą wyłożone betonową kostką. Pojawią się również nowe elementy małe architektury – ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery i lampy. Teren będzie zagospodarowany zielenią – nasadzeniami i trawnikami.

Przebudowę wykona firma Patent Bud Sp. z o.o. z Zakrzewia, która zaproponowała ponad 1,77 mln zł. 29 grudnia burmistrz Piotr Remiszewski podpisał umowę z przedstawicielem wykonawcy.

Jestem przekonany, że dzięki tej inwestycji już niebawem teren na Turczynku stanie się jednym z chętniej odwiedzanych miejsc w naszym mieście – podkreśla Remiszewski. – Firma, która wygrała przetarg, to jedni z nielicznych w Polsce specjalistów od budowy skateparków, dlatego jestem pewien, że Milanówek zyska wspaniałe miejsce sprzyjające nie tylko rekreacji ale i rozwijaniu pasji i sportowych zainteresowań – dodaje.

Na przebudowę skateparku wykonawca będzie miał 8 miesięcy od dnia podpisania umowy, jednak nie dłużej niż do 19 maja 2023 r.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.