Milanowską kładkę wybudują od nowa?

Milanówek

Milanowska kładka nad torami PKP w ciągu ul. Przejazd przeszła gruntowny remont trzy lata temu. Teraz milanowscy włodarze chcą przeprowadzić jej modernizację w trybie zaprojektuj i zbuduj.

Przypomnijmy poprzedni „remont” był jedynie doraźnym działaniem. Przeprawa w ciągu ul. Przejazd została zamknięta pod koniec 2018 r. decyzją Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Gmina początkowo otrzymała opinię i wytyczne w sprawie stanu technicznego przeprawy. Nakazano usunięcie nieprawidłowości i remont polegający w pierwszej kolejności na naprawie pomostu i stopni. Te prace zostały wykonane już w 2019 r.

Ro jednak nie koniec swoistej „metamorfozy” milanowskiej kładki. Zgodnie z zaleceniami WINB gmina Milanówek ma przeprowadzić gruntowny remont w ciągu kolejnych dwóch lat. Czas powoli się kończy wiec gmina ogłosiła przetarg na wykonanie modernizacji przeprawy. – Z przyjemnością informuję, że został ogłoszony przetarg na zadanie: Projekt i wykonanie prac budowlanych w zakresie modernizacji kładki dla pieszych w okolicy ul. Przejazd w Milanówku w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja kładki dla pieszych nad torami kolejowymi na ulicy Przejazd” w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonanie tego zadania zdecydowanie polepszy komfort życia mieszkańców zarówno północnej, jak i południowej części naszego miasta – zaznacza Piotr Remiszewski, burmistrz gminy Milanówek.

Jeśli uda się znaleźć wykonawcę prac projektowych i budowlanych już w pierwszym podejściu to całe zadanie ma zostać zrealizowane do 29 września 2023 r.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.