Milanowska kładka od nowa. Są chętni na budowę przeprawy.

Region

Milanowska kładka przy ul. Przejazd ma przejść gruntowną modernizację. Czy w obecnym przetargu uda się wyłonić wykonawcę tego zadania?

Przypomnijmy: przeprawa pieszo-rowerowa nad torami PKP w ciągu ul. Przejazd w Milanówku trzy lata temu przeszła remont. Był on związany z decyzją Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, który nakazał naprawę pomostu i stopni oraz usunięcie wszelkich nieprawidłowości. To zostało wykonane w 2019 roku. Według zaleceń WINB gruntowna modernizacja powinna być przeprowadzona w ciągu dwóch następnych lat.
Dlatego też Milanówek ogłosił przetarg na wykonanie tego zadania w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonanie tego zadania zdecydowanie polepszy komfort życia mieszkańców zarówno północnej, jak i południowej części naszego miasta – mówił Piotr Remiszewski, burmistrz Milanówka.
Na to zadanie gmina ma zamiar przeznaczyć 953 tys. zł. Do przetargu zgłosiło się sześciu chętnych, jednak nie ma wśród nich oferty, która spełniałaby warunek finansowy. Najniższa oferta opiewa na 998 tys. zł, trzy kolejne oferty – na więcej niż 1 mln zł, a kolejne dwie mieszczą się w przedziale 2-6 mln zł.
Czy włodarze miasta wybiorą wykonawcę za pierwszym podejściem? Jeśli tak, będzie miał on czas na wykonanie zadania do 29 września 2023.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Milanowska kładka od nowa. Są chętni na budowę przeprawy.”

  1. Brwinowianin pisze:

    W BRWINOWIE (burmistrz) KOSIŃSKI CO WYBORY TYLKO OBIECUJE…OBIECUJE , ŻE TEŻ BĘDZIE KŁADKA PRZEZ TORY …i tak od 10 lat już obiecuje 🙂 ! A lewacki elektorat i tak na niego głosuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły