Nowy market i rozwiązanie komunikacyjne

Region

Na terenie firmy Mifam w Milanówku planowane jest wybudowanie nowegosklepu wielkopowierzchniowego. Jego powstanie uzależnione zostało jednak od rozwiązania problemu komunikacyjnego w tej okolicy.

Duży ruch generuje sama ulica Królewska, która jest drogą wojewódzką z Warszawy do Skierniewic. Lokalizacja niedawno otwartego Tesco na skrzyżowaniu z Nowowiejską powoduje, że pojawił się duży problem komunikacyjny w tej części miasta. Już po otwarciu sieć handlowa zadeklarowała, że weźmie na siebie przebudowę skrzyżowania. Obietnica ta wciąż nie weszła w życie, a pojawił się pomysł otwarcia w pobliżu kolejnego sklepu wielkopowierzchniowego.

Nowy market ma stanąć na terenie firmy Mifam. Inwestycja na pewno zmieni oblicze okolicy. Około 25 procent terenu ma stanowić obszar zieleni. Według raportu o oddziaływaniu na środowisko obok nowego sklepu powstanie parking na 300 aut. Szacuje się, że dziennie wjedzie i wyjedzie z niego ok. 1200 samochodów.

Powstanie nowego sklepu uzależnione jest od rozwiązań komunikacyjnych w okolicy. Burmistrz Milanówka, Jerzy Wysocki nie wyda pozytywnej opinii środowiskowej, jeśli nie zniknie problem wzmożonego ruchu kołowego. Na szczęście wszystkie strony, czyli Tesco, Mifam i właściciel działki, na której znajduje się stara kotłownia Mifamu, są zainteresowane rozwiązaniem trudnej sytuacji.

Miasto jest tylko koordynatorem projektu, a inwestycję mają sfinansować wspomniane jednostki. W kwietniu ma być podpisane porozumienie w tej sprawie. Pozwoli ono zlecić wykonanie odpowiedniej analizy, której należy spodziewać się po wakacjach.

W ramach modernizacji skrzyżowania między innymi ma być poszerzona ulica Nowowiejska, na której zostanie wydzielony pas do skrętu w lewo w kierunku Żyrardowa i Skierniewic. W planach jest również nowa sekwencja świateł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.