Milanówek ma nowego orlika

Region

Nowoczesny obiekt sportowy budowany w ramach programu „ Moje Boisko – Orlik 2012” na terenie Milanówka został oddany do użytku w poniedziałek, 19 kwietnia. W skład kompleksu znajdującego się na terenie kąpieliska miejskiego przy ulicy Sportowej weszły dwa boiska wraz z zapleczem.

Na budowę nowych boisk przeznaczono prawie 2 mln złotych. Z czego aż 666 tys. złotych w formie dofinansowania przekazało Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz z Urząd Marszałkowski. Sama inwestycja objęła budowę boiska do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią oraz boiska uniwersalnego z nawierzchnią poliuretanową, przystosowanego do gry w koszykówkę, siatkówkę i piłkę ręczną. Dodatkowo wybudowano zaplecze sportowe w skład, którego wchodzą dwie szatnie z węzłami sanitarnymi, pomieszczenie dla instruktora, magazyn sprzętu i toaletę dla niepełnosprawnych. Cały kompleks jest wyposażony w infrastrukturę wodociągową oraz sieć energetyczną. Boiska posiadają 6-metrowe piłkochwyty, a cały teren otoczony jest 4 metrową siatką.

Na uroczystości oddania obiektu do użytku znaleźli się radni z Milanówka z burmistrzem Jerzym Wysockim na czele. Dodatkowo wśród wielu przedstawicieli, zjawił się również reprezentujący Ministerstwo Sportu i Turystyki Maciej Pliszka, który jest koordynatorem programu „Orlik 2012”. Pliszka przyznał, że milanowski kompleks jest jednym z najładniejszych. Burmistrz Jerzy Wysocki podczas swojego wystąpienia podziękował wszystkim darczyńcom. Zaproponował również by nowowybudowany kompleks sportowy nosił imię zmarłego w katastrofie pod Smoleńskiem, Piotra Nurowskiego, prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Burmistrz zadeklarował, że wniosek w tej sprawie zostanie złożony do rozpatrzenia.

W Polsce wybudowano już 1236 „Orlików”, z czego aż 80 znajduje się w województwie mazowieckim. Nowy Orlik w Milanówku jest 4 kompleksem sportowym na terenie powiatu grodziskiego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.