Milanówek stawia na podwieszane chodniki

W Milanówku trwa budowa chodników podwieszanych wzdłuż ulicy Wojska Polskiego. To innowacyjne rozwiązanie ma na celu ochronę drzewostanu.

W ramach projektu pn. „Modernizacja układu drogowego w Milanówku”, (dofinansowanego w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych), Gmina Milanówek wybrała najlepszy wariant wykonania chodników, które będą zlokalizowane przy kilku drzewach rosnących wzdłuż ulicy Wojska Polskiego. Zdecydowano o wykonaniu chodników rampowych, zwanych inaczej chodnikami podwieszanymi.

Chodniki podwieszane to specjalne rampy, które umożliwiają zachowanie przestrzeni dla korzeni drzew. – Pod nadzorem dendrologicznym wykonano fundamenty punktowe oraz mieszankę kamienno-glebową, co zapewnia optymalne warunki do rozwoju korzeni pod płytami chodnikowymi – zaznacza milanowski magistrat.

Chodniki podwieszane eliminują konieczność przycinania korzeni drzew, co chroni rośliny przed uszkodzeniami. Dzięki punktowemu wsparciu nawierzchni, płyty chodnikowe są bardziej stabilne i mniej podatne na uszkodzenia. Inwestycja nie tylko poprawia estetykę miasta, ale także zwiększa komfort i bezpieczeństwo mieszkańców.

Ogrodnik miejski w Milanówku podkreśla, że takie rozwiązanie jest najlepsze z możliwych. Gwarantuje realizację inwestycji, jednocześnie dbając o drzewa i minimalizując ryzyko „wybijania” płyt chodnikowych

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Milanówek stawia na podwieszane chodniki”

  1. Grzegorz pisze:

    Czy używają bloczków betonowych które będą wypychane przez korzenie i zamarzającą ziemię, czy prawidłowo, betonowe plomby o głębokości 120 cm? W pierwszym wariancie chodniki będą powykrzywiane po pierwszej zimie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły