Mieszkańcy nie chcą ciężarówek i protestują

Mieszkańcy gminy Brwinów organizują protest „Stop ruchowi ciężarowemu przez Domaniew i Domaniewek”. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia.

Mieszkańcy protestują w trzech miejscach: przy siedzibie OSP w Mosznie oraz w Pruszkowie na ul. Domaniewskiej w pobliżu zjazdu z wiaduktu oraz na ul. Żbikowskiej. Protest potrwa do godz. 10.00.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 35

35 odpowiedzi na “Mieszkańcy nie chcą ciężarówek i protestują”

 1. Parzniewiak Mariusz pisze:

  Bardzo proszę protestujących zablokujcie ul Błońską, Działkową. Tam dopiero odbywa się tranzyt.

 2. CBA pisze:

  Najgorsze, to do protestów dopuścić lokalnych polityków. Wtedy zacznie się przepychanie drogi sasiadom pod płoty.
  Tak Kosiński, Zwolinski i Struzik próbują rozegrać II etap paszkowianki.
  Przy pierwszym już im się udało wstawić konie trojańskie i sterują jak im się spodoba.
  Jednocześnie kolejne działki w regionie są przekształcane pod magazyny, organizowane są spotkania w trakcie których magazynierzy skupują działki.

  Ten związek kilku panów z firmami logistycznymi nadaje się na porządne śledztwo dziennikarskie. Wydają fundusze społeczne, aby zadowolić prywatne firmy. Zapewne te firmy im się odwdzięczają. Ktoś musi tylko dowiedzieć się jak wygląda wdzięczność tych firm.

 3. Zez pisze:

  Domaniew wraz z burmistrzem zatrzymają rozwój Polski😄

 4. Totylkoja pisze:

  Pozwolenia na budowę wielkich magazynów w odległości mniejszej niż 30 kilometrów to nieporozumienie. Przed wydaniem pozwolenia urzędnicy muszą sprawdzić stan dróg, utrudnienia jakie takie magazyny stwarzają, wybudować obwodnice do tras szybkiego ruchu i wykazać czy takie magazyny przyniosą więcej zysków czy strat dla powiatu i mieszkańców. Dla przykładu, pozwolenie na budowę wielkich magazynów na granicy Piastowa i Konotopy. Pozwolenie na budowę zostało wydane na działkę przy drodze serwisowej (podobno droga zmieniła przeznaczenie, hmm,..) od której nie ma praktycznie możliwości wyjazdów tirów bez wjazdu do Piastowa i jazdy drogami przeznaczonymi dla wielotonowych pojazdów.

  • Piastów pisze:

   Lokalizacja tych magazynów, akurat o których wspominasz, to totalne zaniedbanie ze strony burmistrza Piastowa (Szuplewskiego). Nie tylko się nie interesował sprawą ich lokalizacji, przez gminę Ożarów, ale próbował wybudować dla Panattoni obwodnicę przez Piastów.
   Nie udało mu się póki co – ale sprawa nadal jest otwarta.
   Natomiast mimo dwóch przeprowadzonych konsultacji społecznych, gdzie mieszkańcy niemal w 100% opowiedzieli się, przeciwko ingerencji Panattoni w ulice Piastowa, burmistrz Piastowa zgodził się na ingerencję Panattoni w ulice Fiołkową, Lisa Kuli – gdzie obecnie już trwają prace drogowe, w wyniku których, po ich ukończeniu, nie tylko zwiększy się ruch TIRów, ale mieszkańcy Piastowa stracą możliwość skrętu w prawo z Lisa Kuli w ul. Fiołkową (do serwisówki), oraz z stracą możliwość z Fiołkowej, skręcić w lewo na Piastów.
   No ale gospodarz Anioł, kupił lokomotywę, której końcowy koszt, szacuje się na około 400.000,- to może w zimę nie zamarzniemy… Takiego gospodarza, to ze świecą szukać.. :-).

 5. PW pisze:

  W zablokowanych samochodach jadą zwykli ludzie których to wnerwia .Proponuje zablokować parking przed urzędem wojewódzkim tuż przed fajrantem to może protest dojdzie do adresatów.

  • Rydzyk pisze:

   Wszystko w swoim czasie. Jeszcze będzie głośniej.

  • A.R brwinów pisze:

   taki protest pod urzędem wojewódzkim w piątek od 13 do 23 w sobotę to może by pojmą że to szkodnictwo co czynią i nie wypuszczać doputy nie podpiszą z imienia i nazwiska zobowiązania zajęcia się sprawą

  • Obserwacja pisze:

   Bo u nas jest tak, że najpierw wydaje się pozwolenia na budowę bez żadnej wyobraźni
   i zabudowuje się każdy wolny centymetr gruntu, a dopiero potem myśli.

 6. Kkk pisze:

  Żyjemy w kraju w którym tysiące urzędników przejada pieniądze na nowe drogi,obwodnicę .Mam takie pytanie do włodarzy ,Brwinowskich,Pruszkowskich,powiatowych czy zarządców dróg wojewódzkich czy oni zauważyli że w powiecie pruszkowskim powstało dziesiątki ogromnych magazynów i centrów logistycznych i wypadałoby by wybudować choć jedną nową drogę którą umożliwi sprawny wjazd na A2 i S8 . Inwestycje typu obwodnica Moszny czy rondo w Otrębusach nie rozwiązują absolutnie żadnych problemów pochłaniają miliony i nic nie wnoszą w układzie drogowym.

  • Moszna pisze:

   Obwodnica Moszny, to jest dobry wał.
   Tak jak większość tego rodzaju „inwestycji”
   Totalnie wyrzucone publiczne pieniądze, w miejscu,
   gdzie nie było potrzeby budowania tego kawałka drogi z zawijasami co kilka metrów.
   Ale chyba o to chodziło. Bo i więcej zawijasów, tym droższa inwestycja..

 7. Ruch oporu pisze:

  Brawo brawo bardzo dobrze. Strajkować i blokować. Popieram Was 💪

 8. Klaudia pisze:

  Brawo!!!! Tiry w okolicy Domaniewa i Moszny codziennie blokują ruch, nie sposób dojechać do pracy oddalonej o kilka kilometrów albo wrócić do domu nie stojąc w korku 🙁

 9. Porażka pisze:

  Popieram sprawę nie popieram sposobu uderzacie w zwykłych ludzi którzy jadą do pracy bardzo słabe

 10. Adam pisze:

  To jest droga wojewódzka, powinni jechać i Struzika zablokować. Potem pojechać pod siedzibę GDDKIA i ją zablokować, domagając się wybudowania węzła z autostradą A2 na wysokości Brwinowa. Skoro mają poszerzać A2 to węzeł można by zrobić przy okazji. Skorzystałby na tym Brwinów, Pruszków, Domaniew i wiele innych miejscowości. Tiry miały by dogodny dojazd do centrów logistycznych. Do pikiety pod GDDKIA chętnie się dołączę.

 11. Mieszkaniec pisze:

  BRAWO DLA NICH!!

 12. Bolesław pisze:

  Podobno protest ma rozpocząć się po raz drugi dziś o godzinie 15:00

 13. Protestujący pisze:

  Wielkie brawa dla mieszkańców. Tir za Tirem Tira pogania.
  Ja bym jeszcze dodał zakaz Wszystkim samochodom ciężarowym czyli Wszystko co powyżej 3.5T. Włącznie z przeładowanymi busami DPD, DHL i inne.

 14. Cycuś pisze:

  A czy prawdą jest że protest ma być kontynuowany dziś od godziny15:00?

 15. Powiat Pruszków pisze:

  Najpierw Szuplewski i jego obwodnica Pruszkowa przez Piastów.
  Paszkowianka.
  Teraz kolejny bubel drogowy.

  W pełni popieram protesty ludzi i blokowanie tych chorych inwestycji.

 16. Łuki pisze:

  Gratulacje dla projektantów.

 17. Janusz tylko platforma pisze:

  Rozumiem problem ale taki protest nic nie da poza zdenerwowaniem Bogu ducha winnych ludzi jadących np do pracy uderzacie w zwykłych ludzi bardzo słabe

 18. kris pisze:

  Idioci nie wiedzą co to zagospodarowanie przestrzenne, a potem płacz ze kupili w okazyjnej cenie dom/mieszkanie w dzielnicy przemysłowej

  • Tusk pisze:

   A ty IDIOTO nie rozumiesz ze 20 – 15 lat kiedy ludzie się tu budowali i mieszkają do dzisiaj plan zagospodarowania przestrzennego nie uwzględniał magazynów i takiego ruchu.

   Ty gdzie mieszkasz.
   Dzisiaj masz spokojnie a za 5-10 lat ktoś zdecudyuje ze twoje mieszkanie, dom będzie na mega parking i co zrobisz. Też będziesz wtedy taki mądry i pisał głupoty.
   Nie oceniaj, nie znasz sytuacji zajmij się swoim nędznym życiem.

   • Błędne zaufanie pisze:

    A to właśnie dlatego tak się dzieje, że powierzamy władzę w wyborach ludziom, którzy potem robią z nas idiotów, a my potem nie patrzymy im na ręce co robią za naszymi plecami.

  • Mz pisze:

   To są tereny zamieszkiwane w 80 % przez rodziny z pokolenia na pokolenie. Tych co dopiero kupili jest tylko nniewielki odsetek …

 19. Olo pisze:

  A żeby ich choroby zabrały!! I ich miot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły