Mieszkańcy mówią NIE Paszkowiance

Grodzisk Maz.

Temat budowy Paszkowianki wraca i wciąż budzi duże emocje. Tym razem mieszkańcy miejscowości, przez które ma przebiegać sporna trasa, zaplanowali protest – 8 października o godz. 11.00 na placu zabaw „Granicka Polanka”.

Paszkowianka to planowana od lat trasa łącząca węzeł Paszków na S8 i autostradę A2. Ma ona usprawnić ruch w regionie. Jej przebieg jednak wzbudza skrajne emocje. Dlaczego?]
Przypomnijmy: pierwotny zarys tej drogi zakłada przebieg trasy przez Nadarzyn, Pruszków, Brwinów i Błonie. Część mieszkańców Granicy i Nowej Wsi sprzeciwia się budowie Paszkowianki, bojąc się, że po wybudowaniu drogi ruch w powyższych miejscowościach znacznie się zwiększy. Po drugie jej przebieg jest dość kłopotliwy. W studium znajdującym się w posiadaniu gminy Michałowice zaznaczono korytarze trasy.

Jeden z nich zakłada przebieg Paszkowianki tuż przy zabudowaniach – w tym domów, szkoły podstawowej i terenów sportowych. Alternatywnie trasa miałaby prowadzić przez lasy, co wiązałoby się z koniecznością wycinki tysięcy drzew. Negatyne oddziaływanie trasy wpłynęłoby na okoliczne mokradła Zimnej Wody, zniszczenie doliny Utraty, czy nawet suszę w regionie.

Aby wyrazić swój sprzeciw; co do budowy problematycznej trasy, mieszkańcy Granicy w towarzystwie sąsiadów ze Strzeniówki, Nowej Wsi, Kań, Komorowa, osiedla Słoneczne, ogródków działkowych SGGW i przy ul. Barbary, organizują manifestację „Paszkowiance mówimy STOP”. Organizatorzy zachęcają do tłumnego przybycia z własnym transparentem i plakatem. Podczas wiecu na placu zabaw zostaną przekazane informacje na temat obecnego statusu drogi i przedstawiony będzie plan działań na najbliższe miesiące.

Manifestacja odbędzie się w sobotę, 8 października, o godz. 11.00 na placu zabaw „Granicka Polanka”. Pojawicie się?

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 45

45 odpowiedzi na “Mieszkańcy mówią NIE Paszkowiance”

 1. Buhaha pisze:

  Paszkowianka jest konieczna, wystarczy zobaczyć jakie korki są np. w Nadarzynie, Komorowie, Otrębusach – całość to jest ruch głównie osobowy do sąsiednich miejscowości . Ciekawe, gdyby mieszkańcy tych zakorkowanych miejsc zaczeli protestować – którędy by jeździli przeciwnicy Paszkowianki. Przeciwnicy straszą tirami na Paszkowiance, trochę jak PIS straszy wszystkich Niemcami – ważne, że znaleźli wroga – czy sensownie, nie ma znaczenia.

 2. Wyga Młodszy pisze:

  Szacunek dla czterech osób, które znalazły czas na protest. Natomiast Paszkowiakna jest niezbędna właśnie dla odciążenia istniejących dróg lokalnych, które nie były projektowane na dzisiejszy ruch pojazdów. Nowa droga to nie tylko skrócenie czasu dojazdu. To także większe bezpieczeństwo. Są rozwiązania: cichy asfalt, ekrany, ronda rozprowadzające ruch, przepusty dla zwierząt, nasadzenia kompensujące. Ta droga była w planach i nie można się obrażać na rzeczywistość. Jest możliwość, trzeba nadrabiać zaległości.

 3. Czysty Komorów pisze:

  TAK dla Paszkowianki, pisze jeden człowiek pod różnymi nickami.
  Dobre.
  Idź Kaczyńskiemu kota wyprowadź na dwór.
  By się nie zesrał w domu.
  Bo już czas.
  I otwórz okna. By swoją norę przewietrzyć 🙂

 4. gfdgs pisze:

  Paszkowianka TAK!

 5. Komorowianie pisze:

  Tak dla paszkowïanka trzeba ją wybudować żeby inni mogli się szybko przemieszczać i nie zatruwac srodowiska

 6. Arek pisze:

  TAK dla dróg lokalnych, TAK dla Paszkowianki.

 7. Za i przeciw pisze:

  Ale tłum

 8. Autorytet pisze:

  EKOLODZY powinni protestować NAGO byłoby więcej gapiów których można by uznać za protestujących !

 9. Zapora. pisze:

  Bęđą protestować cwaniacy, co sìę wzbogacili kupując tanie działki i tam postawili domy wiedżąc że tam będzie ptxebieģać Paszkowianka, a co mają do tego obywatele stołecznego miasta ogrodu Komorów intelegenci przywiezieni furami w kartoflach!!!

 10. Brwinowianin pisze:

  TAK dla Paszkowianki !

 11. sggw pisze:

  Piszecie bzdury co roku od 30 lat zmieniają trasę Paszkowianki przed wyborami.Nie piszcie bzdur że ktoś się pobudował a wiedział bo tak naprawdę gówn..o wiedział bo kombinują z przebiegiem tej drogi raz w te raz w tamte.Działkę na sggw w Kaniach mam od 30 lat a odkąd powstał pomysł Paszkowianki to miała działki omijać w tym roku postanowili że może pójdzie środkiem ogródków działkowych i co mądralo jeden z drugim moja wina. Teraz napiszesz że jestem głupi że było wiadomo nie nic nie było wiadomo.

 12. Było wiadomo pisze:

  Tak dla paszkowianki!

 13. Gosc pisze:

  Kilkanaście km.dalej będzie 3 pasmowa obwodnica Warszawy. Więc po co to? Dla tirów?

  • Adam pisze:

   po to, że jak chcę pojechać z Nadarzyna do Pruszkowa – załatwić coś w mieście powiatowym to pojadę porządną drogą, a nie lokalnymi dziurami tracąc czas w korkach. Proponujesz jazdę z Nadarzyna do Pruszkowa obwodnicą Warszawy. Można tak, tylko zamiast 10 km zrobię 20. Bez sensu.

   • Tylko pytam pisze:

    @Adam z Nadarzyna do Pruszkowa stoisz w korkach?
    W którym miejscu?
    10 min i jesteś w Pruszkowie.
    Chcesz Paszkowiankę by okrężną drogą jechać do miasta powiatowego 25 min.

   • @Adam pisze:

    spójrz baranku na mapę, jęśli nie wiesz jak z Nadarzyna do Pruszkowa dojechać.

 14. Jan Solo pisze:

  Chcą zniszczyć piękne ciche miejsce gdzie się wyprowadzili ludzie co nie lubią mieszkać w hałasie. Hanba

 15. Josh pisze:

  Milion złotych za domek 130m to po twojemu zaoszczędzić pieniądze ? Nieruchomość w tych okolicach ma ogromną cenę.

 16. Mieszkaniec Nadarzyna pisze:

  Tak dla Paszkowianki.

 17. Grodzisk pisze:

  Tak dla paszkowianki
  Jak chcecie tlenu i puszczy to do Amazonki

 18. Nadarzyniak pisze:

  TAK dla Paszkowianki.
  W końcu!

 19. Paszkowski pisze:

  Tak dla Paszkowianki.

 20. Embi pisze:

  Im wiadukt nie przeszkadza, bo daleko od nich. Kupili tańsze działki (bo wiadomym jes o Paszkowiance od X lat), a teraz protestują. Ludzka hipokryzja nie zna granic.

  • Aga pisze:

   Nieprawda. Przebieg drogi został zmieniony i nie piszcie, że ludzie wiedzieli od 30 lat. Została przesunięta i protestują ludzie, którzy mieszkają w miejscach gdzie nie miało jej być. Zagłębcie się w temat co ustalili nasi włodarze.

 21. dajan55 pisze:

  Drogę dla tysięcy oprotestowują ci którzy kupili działki tuż przy planowanej od lat drodze. Tak dla paszkowianki !.

  • Neo pisze:

   Dla jakich tysięcy, tamtędy pisząc tiry i dalej będziesz stał w korkach jak stosz. Pewnie mieszkasz w mieście w bloku 30m przy skrzyżowaniu i lupiesz wieczorami TVP. Wez zarób na dom wybuduj, to pogadamy.

 22. lokka pisze:

  koło mnie budują właśnie wiadukt, mam się przywiązać łańcuchem do słupa? Co szanowni manifestanci sądzicie o nowym wiadukcie w Pruszkowie?

 23. eska pisze:

  Pobudowali sobie domy przy trasie, znając jej planowany przebieg od lat, wrysowany w plan zagospodarowania, że aż trudno przeoczyć i teraz lament i płacz… to jest żenujące.
  Tak dla Paszkowianki!! W końcu !! Niech ją wybudują i poprawią sytuację na drogach!! Więcej takich dróg nam potrzeba, a nie marudzenia, bo się pobudowało przy trasie.

  • Neo pisze:

   Sam sobie pobudowales domu przy trasie, tutaj jest las i bagna. Najpierw zobacz mapkę przed pisaniem czegokolwiek.

 24. Mieszkaniec Komorowa pisze:

  Hahaha, tak to jest jak chce się zaoszczędzić „pieniążki” i kupić po taniości działkę, gdzie jest planowana od 30 lat paszkowianka. Ci protestujący będą teraz zasłaniac sie ekologią 🙂 Cytując klasyka: Chcialiście wydyma…c Freda? to teraz Fred wydy..a was. TAK!! dla Paszkowianki

  • Farfocel pisze:

   Mam nadzieję drogi mieszkańcu komorowa, że jesteś przygotowany na degradację tego, co zostało z ostatniego skrawka lasu.

  • Josh pisze:

   Milion złotych za domek 130m to po twojemu zaoszczędzić pieniądze ? Nieruchomość w tych okolicach ma ogromną cenę.

 25. Anonim pisze:

  Luz trochę pokrzyczą i tyle, spec ustawa załatwi sprawę jak by byla potrzeba kogoś wywłaszczyć. Miasto musi się rozwijać droga potrzebna temu miastu jak tlen, planowana od lat żadnego, zaskoczenia w tej kwestii niema. Jak trzeba wyciąć las to się wytnie i posadzi nowy to nie jakas puszcza tylko zwykły sądzony las na drzewo.

 26. granicznik pisze:

  niech manifestanci zaproponują swoje rozwiązania na przebieg paszkowianki

 27. Anonim pisze:

  Tak dla inwestycji

 28. KomsomolskajaPrawda pisze:

  Normalni oni są?
  To lepiej jak codziennie kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców soją w korkach po 2 godziny ?!
  A tu sobie stanęły 4 osoby z transparentami i mówią …NIE ?

  • STOP PASZKKWIANCE pisze:

   Czyli żeby gdzieś nie było korków uprzykrzy się życie innym. Masz p ty oblem? Przesuń go w inne miejsce.
   STOP PASZKOWIANCE

   • Wkurzony pisze:

    TAK PASZKOWIANCE. Ja nie kupiłem tańszej działki, sprawdziłem MPZP i teraz nie muszę robić z siebie idioty zasłaniając się ekologią. Widziały gały co brały! A jak nie widziały, to są dorosłe i trzeba ponieść konsekwencje swoich zaniedbań. Chyba zrobię na FB wydarzenie: kontrmanifestację – ciekawe na której będzie więcej ludzi.

  • NFC pisze:

   Kilkadziesiąt tysięcy? Dane prosto z 4 liter?
   Z polskim też na bakier…

  • Obserwer pisze:

   Nie napinaj się tak bo Ci żyłka pęknie.
   O tej Paszkowiance słyszę od kilkudziesięciu lat. Ona nigdy nie powstanie bo jest tak potrzebna ( teraz) jak zającowi dzwonek.

 29. Nie pisze:

  Nie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły