Międzynarodowy Dzień Dziecka Utraconego

Region

15 października to niezwykły dzień pamięci o Tych, których trzeba było żegnać, zanim miało się okazję na dobre poznać.... To Międzynarodowy Dzień Dziecka Utraconego.

Stowarzyszenie Powszechnych Inicjatyw Społecznych JASPIS realizuje niezwykły program społeczny „Między ziemią a niebem”, nazwany przez nas również „Projektem Niezapomnianym” powstał z myślą o godności każdego życia – również tego bardzo krótkiego. Ma on na celu ofiarowanie Rodzicom po stracie Dziecka różnych form wsparcia oraz edukowanie społeczności w zakresie godnego pochówku dzieci zmarłych przed terminem własnych narodzin – poprzez realizację konkretnych, mierzalnych celów zarówno duchowych, terapeutycznych, jak i ogólnospołecznych.

Co roku 15 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka Utraconego. W tym dniu warto przypomnieć, że jednym z praw rodziców po stracie jest możliwość podtrzymywania pamięci o Dziecku. Już kilka lat temu Stowarzyszenie Jaspis w Pruszkowie postanowiło stworzyć miejsce, gdzie rodzice, którzy stracili dziecko będą mogli symbolicznie zapalić znicz dla utraconego dziecka. – Chcielibyśmy więc przypomnieć, że na tyłach ołtarza głównego, na cmentarzu żbikowskim, dzięki uprzejmości ks. Proboszcza Przegalińskiego stanął Grób Dziecka Utraconego – symboliczny wyraz pamięci, ale również realne miejsce pochówku, który odbył się już parę razy – podkreślają przedstawiciele stowarzyszenia. – Jeśli jesteś Rodzicem Dziecka Utraconego zachęcamy do zapalenia znicza i odwiedzenia naszego Grobu nie tylko – w Dniu Dziecka Utraconego ale zawsze wtedy, kiedy czujesz taką potrzebę. W tym roku nie robimy wspólnego spotkania. Chcemy, żeby każdy potrzebujący takiej chwili poszedł we właściwym sobie tempie, czasie i miał możliwość przeżycia tego momentu tak, jak czuje – dodają.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.