Michałowicki skatepark będzie przebudowany

Michałowice

Już niebawem skatepark w Michałowicach przejdzie przebudowę. W ostatnim czasie mieszkańcy mogli wnieść swoje uwagi i opinie do projektu podczas konsultacji społecznych.

W Michałowicach, przy ul. 11 Listopada, obok placu zabaw znajduje się miejsce, gdzie niejeden miłośnik małych kółek (rolek, hulajnóg, wrotek) może się wyszaleć. Skatepark to jeden z najbardziej obleganych obiektów w tamtej okolicy. Wybudowany już dobrych kilka lat temu, wymaga przebudowy.

W ostatnim czasie odbyło się spotkanie z mieszkańcami w sprawie projektu wykonawczego skateparku. Co ciekawe, udział w nim wzięły osoby w różnym wieku. Mieszkańcy zgłosili swoje uwagi. Według nich zostanie np. skorygowana powierzchnia jednej z ramp z prostej na zakrzywioną.

Ekipa budowlana wchodzi na plac budowy w lutym. W tym miejscu kilka roczników pokochało deskorolki i inne kółka. Niedługo kolejni zapaleńcy będą mogli korzystać z nowych ramp i pozostałych urządzeń bez ograniczeń – podsumowała spotkanie Wójt Gminy Michałowice, Małgorzata Pachecka.

Po zakończeniu budowy, obiekt będzie musiał przejść kontrolę bezpieczeństwa produktu. Potwierdzenie takiej kontroli wydaje niezależna jednostka badawcza z akredytacją Polskiego Centrum Akredytacji. Wykonawca na etapie projektu zaopiniuje projekt w jednostce certyfikującej TÜV Rheinland Polska Sp. z o.o z Poznania.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.