Michałowice z mobilnym laboratorium do badań powietrza

Michałowice

Władze gminy Michałowice chcą zakupić elektryczny samochód-laboratorium. W pojeździe ma być zainstalowana aparatura do badania jakości powietrza.

Smog to problem całej Polski. Najbardziej daje się nam we znaki późną jesienią i zimą. W tym okresie prawie każdego dnia stan powietrza nie jest zbyt dobry. Wszystko przez zanieczyszczenia PM2,5 i PM10. Te pojawiają się w powietrzu, gdy w domowych piecach spalane są np. złej jakości paliwo (węgiel niskiej jakości) lub co gorsza… śmieci.

Gmina Michałowice chce wyposażyć urząd w specjalny pojazd przeznaczony do badania jakości powietrza. Dzięki temu będzie można sprawdzać jego stan niemal w każdej części gminy. Trwa już postępowanie przetargowe w tej sprawie. Gmina chce, by samochód miał napęd elektryczny i był wyposażony w mobilne laboratorium. W skład laboratorium ma wchodzić: analizator do ciągłego automatycznego pomiaru stężeń pyłu zawieszonego PM10 i PM2,5, stację meteorologiczną badającą kierunek i prędkość wiatru, temperaturę, wilgotność względną powietrza oraz ciśnienie atmosferyczne.

Jeśli uda się znaleźć dostawcę pojazdu już w pierwszym przetargu, to ten będzie miał 6 miesięcy na dostawę pojazdu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Michałowice z mobilnym laboratorium do badań powietrza”

 1. Polka pisze:

  Po co badaczy powietrze jak można palić czym się da poza oponami.

 2. Wkurzony pisze:

  Przekręt doskonały. Zmusić wszystkich do ekologicznego przejścia na gaz, potem podnieść jego cenę.
  Następne w kolejce są samochody. Zmusić wszystkich do przejścia na elektryczne, potem podnieść ceny prądu…
  Tak bogaci robią z ludzi niewolników, nie dając im żadnej alternatywy.

 3. paca pisze:

  Teraz będzie tanio. Tylko po co ? Sam naczelnik powiedział że trzeba palić czym się da tylko nie oponami. Opony po prostu źle się władzy kojarzą.
  Nie wiem jak w Michałowicach ale gdzieś tam ubywa śmieci już od wiosny. Wszystko co da się spalić przestało być śmieciem.
  Bez sensu są informacje o PM 10 pani Wójt. Trzeba się postarać żeby z kominów nie wydobywały się kłęby czarnego dymu. A i wtedy co pani zrobi ? Ukarzecie mandatem bidaków którzy chcą przetrwać ? Może lepiej przeznaczyć te – zapewne niemałe – pieniądze na pomoc takim ludziom.

  • @paca pisze:

   >Bez sensu są informacje o PM 10 pani Wójt.
   zgadzam się, te o PM2,5 są dużo bardziej istotne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły