Michałowice z dofinansowaniem na budowę przedszkola

Michałowice

Gmina Michałowice podpisała umowę na dofinansowanie budowy przedszkola, które powstaje w Regułach przy ul. Kuchy. Mowa tu o kwocie przeszło 4,6 mln zł.

Nowoczesne i energoefektywne przedszkole w Regułach to jedna z najważniejszych inwestycji realizowanych na terenie gminy Michałowice. Jednocześnie jest też dość kosztowna. Jego budowa to koszt przeszło 20 mln zł. Dlatego nie dziwi fakt, że władze gminy robią wszystko, by na realizację tego zadania pozyskać środki zewnętrzne.

Wójt gminy Michałowice Małgorzata Pachecka podpisała 3 sierpnia umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na sfinansowanie części kosztów związanych z budową przedszkola. – Pieniądze dla naszej gminy pochodzą z programu priorytetowego „Budownictwo Energooszczędne PUSZCZYK – Niskoemisyjne budynki użyteczności publicznej”, bo przedszkole w Regułach jest wykonywane z użyciem technologii umożliwiających oszczędność energii elektrycznej i cieplnej. Pozyskanie środków z NFOŚiGW jest efektem wytężonej pracy kilku referatów urzędu gminy Michałowice – zaznacza Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice.

Łącznie gmina otrzyma 4 616 250 zł. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej udzielił gminie dotacji w kwocie 1 846 500 zł i pożyczki na preferencyjnych warunkach w kwocie 2 769 750 zł. Harmonogram spłaty pożyczki zakłada, że zwrot będzie następował w miesięcznych transzach – od marca 2023 r. do grudnia 2028 r.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.