Miasto zamyka część Parku Sokoła

Region

Ostatnio w Parku Kościuszki, zwanym potocznie Parkiem Sokoła, pojawiłysię tablice informujące o jego czasowym zamknięciu. Informację otrzymaliśmy na skrzynkę kontakt@wpr24.pl.

„Czy znane są redakcji szczegóły dotyczące zamknięcia od 12 kwietnia przejść przez Park Kościuszki? Tablice o takiej treści pojawiły się w parku” – poinformował nas Internauta o nicku vayu.

O sprawę zapytaliśmy wiceprezydenta Pruszkowa, Andrzeja Królikowskiego. Potwierdził nam to, o czym wspominaliśmy już np. w WPR67. Przez ostatnie dwa lata trwała modernizacja Pałacyku Sokoła. Teraz rozpoczną się prace wokół obiektu. We wschodniej części parku będą urządzone nowe alejki, ławki, kosze na śmieci, nowe nasadzenia roślin. Atrakcją będzie nowa fontanna. Już zniknęły popularne przed remontem „dechy”, czyli trybuny amfiteatru.

– Cała inwestycja to założenie pałacowo-parkowe. Teren ten, tak jak pałacyk, wpisany jest do rejestru zabytków. Nawet każda ławka musiała być skonsultowana z konserwatorem – powiedział nam Królikowski.

Koniec prac przewidziano na ostatnie dni sierpnia. Do tego czasu część parku będzie zamknięta.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.