Miał ponad promil alkoholu i dwa aktywne zakazy

Grodzisk Maz.

Policjanci z grodziskiej komendy zatrzymali 53-latka, który kierował autem, będąc pod wpływem alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna ma dwa aktywne zakazy kierowania pojazdami. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym.

Policjanci podczas nocnego patrolu zwrócili uwagę na citroena, który miał uszkodzoną obudowę świateł. Postanowili skontrolować stan techniczny auta. Zatrzymali samochód, po czym w trakcie rozmowy z kierowcą wyczuli zapach alkoholu. Okazało się, że 53-latek miał 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Ponadto funkcjonariusze sprawdzili policyjną bazę danych, z której wynikało, że mężczyzna ma dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów. Żeby tego było mało – samochód, który prowadził, nie posiadał ważnych badań technicznych i jego dowód rejestracyjny został zatrzymany. Kierowca trafił do policyjnej celi.

Policjanci ustalili, że to nie był pierwszy raz, kiedy 53-latek jechał na „podwójnym gazie”. Ostatnie takie zdarzenie w jego przypadku miało miejsce… trzy dni wcześniej. W niedzielę przed 9.00 kontrolowany 53-latek siedzący za kierownicą citroena miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu i sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych z KPP w Grodzisku Maz.

Wszystkie zebrane materiały – niestosowanie się do zakazów, jazda pod wpływem alkoholu – wraz z wnioskiem o zastosowanie środków zapobiegawczych, wpłynęły do grodziskiej prokuratury. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 53-latka policyjnego dozoru.

Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności za niestosowanie się sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz do dwóch lat pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Miał ponad promil alkoholu i dwa aktywne zakazy”

 1. paca(n) pisze:

  Dać mu trzeci zakaz. Powinno zadziałać.

 2. Joe pisze:

  Pytanie za 10 punktów: po ilu sądowych zakazach prowadzenia samochodu nie można jeździć samochodem po pijaku?

 3. Adam pisze:

  Dozór – pozór, obyśmy za klika dni nie czytali że ten sam typ kogoś zabił prowadząc po pijaku. To jest skandal, gość powinien być aresztowany bo zagraża społeczeństwu. Chyba jasno dał do zrozumienia, że ma gdzieś zakazy i dalej będzie tak postępował.

 4. Totylkoja pisze:

  hmm,.. Jeżeli policja, prokuratura, sąd, wypuszczają na wolność potencjalnego zabójce i dalej bezkarnie wykonują swoją pracę, to w jakim państwie my żyjemy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły