Miał 1,7 promila, zatrzymał się na latarni

Pruszków

Policjanci z pruszkowskiej komendy zatrzymali kierowcę mazdy, który na ul. Cyklistów uderzył w latarnie. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania.

W niedzielny poranek policjanci otrzymali informacje, że na ul. Andrzeja może znajdować się nietrzeźwy kierowca, który porusza się saabem. Na miejscu mundurowi nie zastali samochodu wskazanej marki, ale ich uwagę przykuł inny kierowca. 22-letni mężczyzna kierujący mazdą na widok radiowozu szybko odjechał w kierunku ul. Cyklistów. Wjeżdżając na parking mężczyzna uderzył swoim autem w latarnię. Kierujący oraz dwójka pasażerów na szczęście nie odnieśli żadnych obrażeń.

Szybko wyszło na jaw, dlaczego młody kierowca na widok radiowozu zaczął zachowywać się nerwowo. W samochodzie policjanci znaleźli otwarte puszki z piwem. – Mężczyzna przyznał, że spożywał alkohol. Został przewieziony do komendy na badanie, które wykazało ponad 1,7 promila. Sprawdzenie w policyjnych bazach ujawniło brak uprawnień 22-latka do kierowania pojazdami oraz brak badan technicznych pojazdu – informuje kom. Karolina Kańka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Za popełnione wykroczenia skierowany zostanie wniosek do sądu, a za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zatrzymany dziś usłyszy zarzuty. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Miał 1,7 promila, zatrzymał się na latarni”

 1. Igi pisze:

  Dać mu ze 20.000 zł kary to się oduczy pastuch.

 2. Q pisze:

  Na Andrzeja wszyscy są pijani

 3. Anonim pisze:

  Ukr?

  • Anonim pisze:

   Pewnie tak, to taka u nich norma, prawa jazdy zazwyczaj brak, ewentualnie lewy blankiet kupiony na targu. Sądzą, że głupie polaczki się nie połapią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły