Mazowiecka woda z dofinansowaniem

Region

Kolejne dofinansowania popłyną tym razem do 9 spółek wodnych z subregionu warszawskiego zachodniego i wschodniego. To prawie 573 tys zł w ramach programu „Mazowsze dla melioracji”.

Program „Mazowsze dla melioracji” będzie realizowane po raz pierwszy. Dzięki tym środkom będzie możliwe przeprowadzenie niezbędnych prac związanych z udrożnieniem rowów melioracyjnych. To jeden z kilkunastu programów wsparcia, które jako samorząd realizujemy na terenie województwa mazowieckiego. W dobie tak szybko i gwałtownie zmieniającego się klimatu, kiedy powodzie i susze są coraz częstszymi zjawiskami, taka pomoc nabiera coraz większego znaczenia. Wiele z blisko 250 spółek wodnych na Mazowszu jest niedofinansowanych, przez co często nie są w stanie skutecznie dbać o właściwe funkcjonowanie urządzeń melioracyjnych. Może mieć to fatalne skutki dla sektora rolniczego. – podkreśla Wiesław Raboszuk, wicemarszałek województwa mazowieckiego.

Pula całego programu to 5 mln zł. Złożonych zostało 166 wniosków. Finalnie pieniądze otrzyma 61 spółek wodnych, które zrealizują inwestycje za ponad 4 mln zł. W subregionie warszawskim zachodnim i wschodnim środki w wysokości prawie 573 tys. zł trafią do 9 spółek wodnych. Kto otrzyma fundusze w naszej okolicy i jakie prace zostaną dzięki nim zrealizowane?

Prawie 77 tys. zł trafi do Gminnej Spółki Wodnej Grodzisk Mazowiecki na konserwację rowu melioracyjnego na terenie działalności GSW. Ponad 95 tys. zł otrzyma Gminna Spółka Wodno-Melioracyjna Nadarzyn. Pieniądze przeznaczy na wykaszanie skarp i korony rowów melioracyjnych wraz z wygrabieniem dna rowu oraz oczyszczenie wylotów dreniarskich i przepustów. Spółka Wodna Żbików dostanie ponad 16 tys. zł na wykoszenie skarp i dna rowów i odmulenie dna rowów w miejscu zalegania mułu na łącznej długości 2355 mb.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Mazowiecka woda z dofinansowaniem”

  1. marcin pisze:

    6 osób do zdjęcia z „czekiem” na zaledwie 76 tys. zł. czuje ze bieda z komuny wraca

  2. robot pisze:

    W tych rowach mogą zalegać pijani beneficjenci 500+.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły