Maturzysta zatrzymany za napad

Region

Trzej sprawcy napadu na stację benzynową zostali zatrzymani przez pruszkowską policję. Jeden z przestępców został ujęty tuż po zakończeniu egzaminu maturalnego.

Pod koniec lutego na jedną z pobliskich stacji benzynowych dokonano napadu. Przy użyciu przedmiotu przypominającego pistolet zrabowano 600 złotych. Po tym czynie trzej napastnicy oddalili się z miejsca zdarzenia.

Podczas prowadzenia czynności operacyjnych udało się ustalić tożsamość przestępców i doprowadzić do ich zatrzymania. W środę, 5 maja, funkcjonariusze wkroczyli do trzech wytypowanych podczas dochodzenia mieszkań. W jednym z nich zatrzymano 20-letniego Dariusza B., w drugim nie zastano sprawcy. Szybko udało się ustalić, że poszukiwany 18-letni Dawid S. znajduje się poza miastem. Dzięki pomocy policjantów z Makowa Mazowieckiego podejrzany został zatrzymany. Na zatrzymanie 19-letniego Pawła K. mundurowi musieli poczekać. Mężczyzna był bowiem w trakcie egzaminu maturalnego z matematyki. Tuż po jego zakończeniu został ujęty. Podczas zatrzymania nie stawiał oporu i przyznał się do winy. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli odzież, którą według opisu pokrzywdzonego 19-latek miał na sobie w dniu napadu.

W trakcie policyjnych czynności udało się ustalić, że mężczyźni planowali kolejny napad. Tym razem na jeden ze sklepów znanej sieci, znajdujący się w jednej z okolicznych miejscowości.

Żaden z zatrzymanych nie był wcześniej notowany, a popełniony przez nich czyn zaliczany jest do ciężkich. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi im kara od 3 do 15 lat więzienia. Kodeks karny przewiduje, że 3 lata pozbawienia wolności to minimalny wymiar kary za popełnienie tego przestępstwa.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.