Maseczki i dezynfekcja – gmina Michałowice walczy z wirusem

Michałowice

Strach nie może jednak nas paraliżować. Zamiast się bać trzeba być rozważnym i tak działać. I w miarę swoich możliwości ograniczyć możliwość zarażenia, a także rozprzestrzeniania się wirusa – podkreśla Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice.

Gmina Michałowice wdraża nowe środki walki z koronawirusem. Do działających na terenie gminy sklepów mają trafić maseczki dla sprzedawców. Sklepy otrzymają tyle maseczek, aby sprzedawcy codziennie mogli używać nowej maseczki. Zapas ma wystarczyć do świąt. – W tym miejscu bardzo bardzo dziękuję właścicielom i sprzedawcom. Za to, że jesteście z nami, że Wasze sklepy działają, a także za uruchomienie zakupów zdalnych – podkreśla wójt Pachecka.

Dodatkowo na terenie gminy prowadzona jest regularna dezynfekcja miejsc publicznych. Chodzi tu o przystanki, paczkomaty, ławki oraz wejścia do sklepów, poczty itp. – Dezynfekcja będzie prowadzona siłami Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowej Wsi, której dziękuję za błyskawiczny odzew. Środki dodezynfekcji dostarczy urząd gminy – dodaje Małgorzata Pachecka. – Dziękuję również radnym Edwardowi Kozłowskiemu i Maciejowi Polarczykowi za wypożyczenie dodatkowych urządzeń do dezynfekcji – zaznacza wójt gminy Michałowice.

Warto tu dodać, że policjanci i strażacy od dwóch tygodni korzystają z kombinezonów ochrony osobistej, gogli, masek, rękawiczek oraz płynów do dezynfekcji. Maseczki, rękawiczki i przyłbice trafiły również do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. – Dziękuję również radnym Edwardowi Kozłowskiemu i Maciejowi Polarczykowi za wypożyczenie dodatkowych urządzeń do dezynfekcji.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Maseczki i dezynfekcja – gmina Michałowice walczy z wirusem”

 1. Swojak pisze:

  To tylko złudzenie, jak władza w Michałowicach. Napychają kieszenie swoim, pozakładali stowarzyszenia, mieszkańcom wmawiają że gmina jest biedna, radny na lokalnym forum, wmawia że maseczki nic nie dają, a sam przychodzi na sesj w masce. Lokalna hipokryzja!

 2. JU pisze:

  Cieszę się że mieszkam w takiej gminie . Bardzo dziękuję za zaangażowanie Gminy Michałowice w walce z obecne sytuacji . Brawo za inicjatywę dla Pani Wójt Małgorzaty Pacheckiej .
  Dziękuję też wszystkim właścicielom sklepów za wspaniałą organizacje i umożliwienie zakupów .?

 3. Joe pisze:

  A tymczasem gmina Brwinów oświadcza: „Gmina Brwinów nie planuje w obecnej sytuacji zakupu maseczek dla mieszkańców, (…) maseczki wielorazowe nie stanowią skutecznej ochrony przed koronawirusem, a mogą dawać ludziom złudne poczucie bezpieczeństwa.”
  Dziękuję Panu Burmistrzowi za troskę. W Chinach gdzie opanowano już epidemię z jakiegoś powodu jest NAKAZ wychodzenia z domu jedynie w maseczkach. Czesi wprowadzili to samo. U nas maseczki szkodzą.

 4. mały pisze:

  Brawo Michałowice !!! A kiedy w Piastowie tak będzie ? Telefony Panów Burmistrzów nie są odbierane. Notatki z posiedzeń wyglądają podobnie czyli: policja niby kontroluje, patroluje tylko gdzie?, kupno masek i rękawic dla urzędu i jednostek i nic więcej. Jedynie opieka społeczna widać, że jest zainteresowana aby pomóc mieszkańcom. Panowie Burmistrzowie i radni bierzcie przykład z Michałowic, Pruszkowa.

  • Adek pisze:

   Z Pruszkowa? Przecież tutaj nic nie robią. Władza chwali się maseczkami w kolorze tęczy ale nic ponad to. Żadnej ochrony i prewencji dla sklepów czy mieszkańców.

  • bu pisze:

   a to nie sa zalecenia GIS? Dezyfenkcja miejsc publicznych? Gmina nie walczy a wykonuje swoje obowiazki. Gdyby walczyla, to by wyposazyla swoich mieszkancow w maseczki, jak wiele gmin osciennych. Ma srodki w budzecie, nie wiem nad czym sie zastanawiaja. Jak kupic i obrac w sukces i lans? Uczyc sie na przykladzie wpr.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły