Mamy kalendarz roku szkolnego 2023/2024!

Region

Choć wakacje w pełni, to część rodziców już powoli przygotowuje się do nowego roku szkolnego. Na uczniów czeka sporo dni wolnych i długich weekendów. Jak wziąć urlop, żeby wykorzystać je w pełni? Podpowiadamy!

Każdy rodzic dziecka w wieku szkolnym powinien zapoznać się kalendarzem roku szkolnego na 2023/2024 rok. Dzięki dokładnej rozpisce dni wolnych i przerw świątecznych można znacznie wcześniej zaplanować urlopy, wakacje i rodzinne aktywności. Warto też pamiętać o tzw. dniach dyrektorskich, to dni wolne wyznaczane przez dyrekcję szkoły w różnych terminach , np. na czas egzaminów czy matur.

Początek i koniec roku szkolnego
W roku szkolnym 2022/2023 początek roku szkolnego zacznie się wyjątkowo 4, a nie 1 września. Wszystko przez to że 1 września wypada w piątek. Zatem uczniowie maja nieco dłuższe wakacje. Zakończenie roku szkolnego zaplanowano na 21 czerwca, czyli piątek.

Najważniejsze długie przerwy
– zimowa przerwa świąteczna od 23 do 31 grudnia
– ferie zimowe na Mazowszu: od 15 stycznia do 28 stycznia
– wiosenna przerwa świąteczna od 28 marca do 2 kwietnia
– ferie letnie, czyli wakacje, od 22 czerwca do 31 sierpnia

 

Pojedyncze dni wolne
Na tej liście nie może zabraknąć tez pojedynczych dni wolnych od szkoły (dni ustawowo wolne od pracy i nauki), czyli:
– 1 listopada (środa), czyli Wszystkich Świętych
– 1 maja (środa), czyli Święto Pracy
– 3 maja (piątek) czyli Święto Konstytucji
– 30 maja (czwartek), czyli Boże Ciało

Okazja do wyjazdu w listopadzie? Nic z tego
W 2023 roku Wszystkich Świętych, czyli 1 listopada wypada w środę, czyli w samym środku tygodnia. Mało prawdopodobne jest, ze dyrektorzy szkół zdecydują się tu na dni dyrektorskie i wydłużą dzieciom wolne. Podobna „patowa sytuacja” będzie ze Świętem Niepodległości, które wypada 11 listopada… czyli w sobotę.

Majowe długie weekendy
Na długie weekendy oczywiście poza feriami trzeba będzie poczekać do maja. W nadchodzącym roku 1 maja wypada w środę, a 3 maja w piątek zatem uczniów czeka wiosenny długi weekend, który potrwa aż 5 dni. Planując urlop w pracy pamiętajmy jednak, że 1 i 3 maja są dniami ustawowo wolnymi od pracy, ale 2 maja już nie. Warto wziąć to wcześniej pod uwagę i uwzględnić przy planowaniu wyjazdu.

Podobna sytuacja jest z Bożym Ciałem. Mimo że święto jest ruchome, to zawsze przypada w czwartek. W najbliższym roku szkolnym Boże Ciało wypadnie 30 maja i z tej okazji uczniowie będą mieli długi weekend, trwający aż 4 dni. O ile Boże Ciało jest dniem wolnym od pracy, to na kolejny dzień, by przedłużyć sobie weekend w pracy, musimy wziąć wolne.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Mamy kalendarz roku szkolnego 2023/2024!”

  1. Tu Brwinów pisze:

    Może do rozpoczęcia roku szkolnego skończą robić schody obok stacji PKP w Brwinowie. Rozgrzebali stare, przy windzie, ponad miesiąc temu. Zamiast skończyć jedną robotę, zaczęli skuwać drugie schody , po drugiej stronie torów. To wszystko utrudnia przejście pieszym, gdyż znacznie zwęża chodnik pod tunelem. To jest taki remont, jak w filmach Barei, tyle że nikogo to nie bawi.

  2. ds d pisze:

    dzieci powinny siedzieć w szkole 6 dni w tygodniu po 12 godzin, a na 7 dzień dostawać tyle pracy domowej, żeby nie miały czasu na nic innego. Może wtedy przeszła by moda na te debilne tiktoki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły