Makuch znów bez wotum zaufania

Pruszków

Prezydent Pruszkowa Paweł Makuch po raz kolejny nie otrzymał od radnych wotum zaufania i absolutorium.

Połowa roku to w samorządach czas podsumowań. Stąd też to z reguły właśnie na przełomie czerwca i lipca rady głosują nad udzieleniem wotum zaufania i absolutorium dla włodarz. Podczas lipcowej sesji radni Pruszkowa mogli przenalizować raport o stanie gminy. To dokument, który m.in. prezentuje działania samorządu w roku poprzednim.

Niestety dokument przygotowany przez Wielkopolską Akademię Nauk i Rozwoju we współpracy z miejskimi urzędnikami nie przypadł do gustu radnym. Radny Piotr Bąk podkreślał, że w dokumencie aż roi się od braków. Szczególnie dobitnie podkreślał brak informacji o finansach. – W żadnym rozdziale nie ma informacji o stanie finansów miasta – zaznaczył Piotr Bąk. – Raport nie ma żadnej wartości. Moim zdaniem to odbębnienie obowiązku i wcale nie musi zawierać 300-400 stron – wtórował mu radny Edgar Czop.

Po długiej, bo trwającej aż kilka godzin dyskusji przyszedł czas na głosowanie w sprawie absolutorium. I jak można było się spodziewać, również w tym roku pruszkowski włodarz go nie otrzymał. głosowaniu w sprawie absolutorium dla prezydenta Pruszkowa 9 osób było za, 12 przeciw, zaś 1 wstrzymała się. W przypadku wotum – 9 za, 14 przeciw.

– Chciałbym podziękować za sesję, za te dwa ważne głosowania – nad wotum zaufania i absolutorium. Ubolewam, że ta dyskusja była mało merytoryczna pod względem oceny raportu o stanie gminy, oceny roku 2020 jak i także w kwestiach finansowych – powiedział po głosowaniu Paweł Makuch, prezydent Pruszkowa.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 51

51 odpowiedzi na “Makuch znów bez wotum zaufania”

 1. ktv pisze:

  Jak ja się cieszę że wyprowadziłem się z Pruszkowa, miasto z takim potencjałem ale dzięki kiepskim radnym jeszcze długo będzie zapyziałą przekręciarską dziurą.

 2. Tusk wam da ....500+ pisze:

  Czym się różni PO od pralki? Ta ostatnia ma chociaż jakiś program

 3. Pruszkowiak pisze:

  Wszyscy tu mówicie,że Makuch jest zły, bo z pisu. Był „niedasie”. Co zrobił? Nie jestem za pisem ale dajmy Makuchowi szanse.

 4. paca pisze:

  Zarzut o braku informacji o stanie finansów miasta jest tak fundamentalny że trudno sobie poważniejszy wyobrazić. Chyba tylko informacja że miasto zbankrutowało. Zasługuje na ripostę a nie na obrażanie się.

 5. Grodziszczak pisze:

  Jak mieszkańcy Pruszkowa wybierają na Radnych pana Bąka z PO, czy Czopka, który Julinek może reprezentować, to tak jest. Przynajmniej można się pośmiać z tego Pruszkowa i wewnętrznych sporów. Haha

 6. Papa smerf pisze:

  No i wróci niestety ,,Niedasie”.

 7. M. Olszewski pisze:

  Głosowałem na tego człowieka i teraz jest mi wstyd. Makuch dawał nadzieję, że po wykurzeniu zebetonowanego duetu biznesmenów Starzyński + Kurzela do miasta przyjdzie nowa, przyjazna mieszkańcom władza, z pomysłami na rozwój. Tymczasem jest gorzej, niż było. Nie wiadomo, co się w pruszkowkiej kasie dzieje – ciekawe, co ktoś może mieć do ukrycia? Kurzelowej betonozy ciag dalszy – blok na bloku, nowej zieleni zero, reputacja Pruszkowa jako miasta zgniłego, sypialni Warszawy, tylko się za obecnej władzy umocniła.

  Sposób, w jaki Pan Makuch zarządza miastem, jest ujmą dla urzędu. Oby to była jego pierwsza i ostatnia kadencja.

 8. aa pisze:

  Fobia antypisowska przybiera rozmaite formy. Od morderstwa (mord w łódzkim biurze europosła Janusza Wojciechowskiego), oszczerstwa i mobbing czego przykładem jest Pruszków. PiS nie jest idealny nie będzie bo ideału nigdy nie osiągniemy, natomiast jest o niebo lepszy od tzw totalnych , ćwierćinteligentów mających się za prawie za bogów. Prezydentowi Makuchowi należy się uznanie, widać zmiany na korzyść, ale podstawianie nogi jest ważniejsze dla większości radnych, którzy zafundowali nam makabryłę roku zgodnie z STRABAGową strategią.

  • paca pisze:

   Fobie to ty masz. Powinniście temu Wojciechowskiemu podziękować za to co zrobił, że możecie teraz bez końca go przypominać. Niech czarnek każe to nazwisko wciągnąć do podręczników. Oczywiście caly antypis się z nim utożsamia. Kretyn.

   • Gargamel pisze:

    Troll paca-pusta jego glaca- wybełkotał swój żałosny komentarz, z otworu gębowego pociekł ślinotok- jak zwykle na posterunku, tylko Palikot, tylko platforma ? ? nieudacznikow

  • bobik pisze:

   pis jest o niebo lepszy? Tak, bo nieba nie ma:)) Tu nie o fobię chodzi, ale o to, że Makuch jest niewolnikiem pisu, choć miał być niezależny. A Sipiera kandydował, bo tatuś ma układy z naftalinowym dziadem. Sam jesteś ćwierćinteligentem…

 9. Rado pisze:

  BRAVO Panie Prezydencie ! ! ! Jesteśmy z Panem

 10. Anonim pisze:

  pewnie nie dał zarobić paru szwagrom radnych , lub nie przydzielił nowego mieszkanka komunalnego wartego na wolnym rynku 500 tysi

 11. Mieszkanka pisze:

  Co to za radni. Beton

 12. LWM pisze:

  Większość tej Rady nie zaakceptuje żadnej propozycji Prezydenta, bo nie jest ich prezydentem. Trzeba to przyjąć do wiadomości i zastanowić się jak pomóc prezydentom, a nie przyklaskiwać jego przeciwnikom.

 13. ZZ pisze:

  A obiecanego autobusu do Warszawy, jak nie było tak nie ma

  • zenon pisze:

   po co ten autobus, jest wkd , pkp, skm.? mało ci smogu , wystarczy że te co jeżdza to złom.

   • Anonim pisze:

    skm jezdzi tylko co pół godziny, jak nie zdążysz, to czekasz na dworcu i marnujesz czas.

 14. Roman pisze:

  Samiście go wybrali!

 15. chór@staruszków z miasta Pruszków pisze:

  Proszę p. prezydenta,proszę o wprowadzenie niezbędnych zmian .Np płatne PARKOWANIE poprzednicy tego nie zrobili obawiając się o relekcie. Tłumaczyli to że mieszkańcy nie chcą(mogli by równie dobrze zapytać mieszkańców czy coca cola jest fajna).Niech pan weżmie,,na klatę” te decyzje.(reelekcja panu nie grozi)

 16. paca pisze:

  Człowiek który wpuścił PiS tylnymi drzwiami na zaufanie nigdy nie zasłuży.

  • sierżant@z milicji pisze:

   Ja go bukłaczkiem a on wilcze doły.(pajac)

  • Jacek pisze:

   Rafał w Warszawie kupił tramwaje, które się na przystankach i zakrętach nie mieszczą.. gdzie 6 lini metra? gdzie darmowe bilety dla uczniów? podwyżka za podwyżką… PiS świetnie zarządza! Jesteśmy liderem Trójmorza.. 25 mld nadwyżki w budżecie… za Niemca Polska to kamieni kupa i na nic nie było pieniedzy jak w Warszawie… uruchom myślenie.. wyłącz TVN…

   • paca pisze:

    Dla porównania przypomnij proszę ile linii metra otwarto za prezydentury (warszawskiej) Lecha Kaczyńskiego. Czy coś w ogóle otwarto, zaczęto oprócz Muzeum Powstania. Miał ruszyć Most Północny i ….nic, hołubił narodowców, straszył pielęgniarki bo się nie dość mamusią zajmowały. Spieprzaj dziadu.

    • Do pacana pisze:

     Do paca
     Przypomnij mi na ile obecnie jest zadłużone miasto Warszawa, – na kwotę 6 mld, tak rządzą nieudacznicy z PO. Poza tym Lech Kaczyński gdyby żył to jako prezydent Stolicy nigdy by nie zbudował hostelu Lbgt, nie wprowadził tramwaju różnorodności, nie zbudował plaży miejskiej na Białołęce w środku zimy, w grudniu. Nie drenowal by też opłat za śmieci i wodę do maximum. Jeszcze jedno kto przeszkadzał jego poprzednikom zbudować Muzeum Powstania Warszawskiego? Czasu mieli dosyć od 1990r do 2004.Dopiero z inicjatywą wyszedł L. K. Tam gdzie teraz rządzi Platforma w miastach to te mają ogromny deficyt, no ale rafau ma aż 18 pełnomocników do pomocy w rządzeniu miastem, oprócz tego, że go często w ratuszu nie ma bo jeździ po kraju, promując ten swój kampus lub idzie biedak przepracowany na l-4.

     • bobik pisze:

      Tak, tak, Święty Lech gdyby żył, to by w Warszawie nie tylko gejów nie było, ale i zakonnic więcej:)) I trzy lotniska, i Pałac Saski i darmowe kiełbaski z Nebraski. Ale go Tusk zestrzelił i teraz warszawiacy błądzą. Za dużo tvkurski, szanowny pisiaczku, za dużo!

     • paca pisze:

      A na ile zadłuzona jest obecnie Polska ? Nie myśl bo ci łeb pęknie. JUż Pinokio sam nie wie. Jeśli masz potomków to czuj się winny bo wiele pokoleń nie da rady tego splacić.

    • Do pacana pisze:

     Ty sobie paca mordy nie wycieraj ś. p. Prezydentem Lechem Kaczyńskim. Gdyby żył to byś mógł mu buty co najwyżej wyczyścić

     • Twój pan pisze:

      Do bobik
      Nie wiem co bierzesz ale masz zarąbisty towar, Twój diler to musi być mega gość. Co do pałacu saskiego to L. K chciał go odbudować, tylko bufetowa wstrzymała inwestycje, więc tutaj nie łzyj, nie kłam, bo takie bzdury to możesz wciskać czytelnikom gazety Wybiórczej i tvn

     • paca pisze:

      Żyłby gdyby go dominujący bliźniak na chama nie pchał na stracenie.

    • Do pacana pisze:

     Do pacana
     Pacanie Polska to była zadłużona za rządów twoich idoli, żałosnej PO, partii oszustów, kombinatorów, co nawet rządzić nie potrafili,

    • Jacek pisze:

     Pacan, Lech Kaczyński doprowadził do zakończenia budowy pierwszej linii metra. Przygotował plany Lini numer dwa i pobrał ogromne dofinansowanie z UE, co się nie podobało Berlinowi… Zainstalował monitoring w Warszawie, co umożliwiło ograniczenie przestępczości. Uruchomił pierwsze SKMmki, i rozpoczął wymianę starych autobusów IKARUSÓW na nowe niskopodłogowe z Polski firmy Solaris i niskopodłogowe tramwaje z Polski PESA. Do tego Centrum Kopernik itd, itp…. teraz na nic Rafał nie ma pieniędzy .. acha 168 dyrektorów, którzy zarabiają więcej od ministrów, premiera i prezydenta… Tam gdzie jest PO, PSL, i SLD nigdy nie ma pieniędzy i trzeba podwyższać podatki… Posłuchaj uważnie Niemca, który właśnie wrócił z Brukseli.. Tylko jak mu zadaje pytania wolny i niezależny dziennikarz z TVP Kłeczek, to Niemiec mówi, że nie udziela mu głosu…

   • bobik pisze:

    Jesteśmy nie tylko liderami trójmorza, ale i liderami świata, jeśli mamy takich wyborców, którzy po bezkrytycznym wysłuchaniu Pinokia wierzą w jakieś nadwyżki. Za dużo wiadomości na tvkurski, więc i berecik zryty:)) No i te tramwaje??? Absolutnie na temat, jeśli chodzi o Makucha…

    • Yssma pisze:

     Jakbym słuchał TVN, na szczęście tego szajsu nie oglądam, lepsza tvp niż ten bełkot z Tusk Vision Network (tvn)

 17. Haha pisze:

  Wypad z balu panno lalu

 18. Poldek pisze:

  Zapewne KO i SLD przeciw i wyszło… Zemsta za wzięcie kogoś z PiSu i z otoczenia byłego prezydenta Pruszkowa

 19. Mieszkaniec pisze:

  I bardzo mu tak dobrze!!

 20. lennox pisze:

  Czy coś konkretnego z tego wynika ?

 21. sąsiad za miedzą pisze:

  ” a taki miał być piękny, amerykański!”

 22. Olo pisze:

  Wcale mnie to nie dziwi.

  • Pruszkowianka pisze:

   A mnie tak. Chociaż nie. Po takich radnych to nic dobrego spodziewać się nie można. Prezydencie nie odpuszczaj.

 23. jbcpis pisze:

  temu panu już dziękujemy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły