Makabra w Piastowie – zwłoki znalezione przy torach PKP

Piastów

10 lutego przy torach PKP odnaleziono martwego mężczyznę. Okazało się, że został pobity na śmierć.

– Potwierdzam, że otrzymaliśmy takie zgłoszenie. 10 lutego jeden z przechodniów przy torach PKP w Piastowie znalazł ciało mężczyzny – informuje nas asp. sztab. Monika Orlik z KPP w Pruszkowie i dodaje – Niestety, nie mogę udzielić dalszych informacji, gdyż sprawą zajęła się już prokuratura.

Do makabry doszło na początku lutego. Ciało mężczyzny należało do Marka D. zamieszkałego w Piastowe. Niedawno opuścił on zakład karny. W dniu śmierci odwiedził on znajomą i jej partnera w domu przy ul. Dworcowej. Tam spożywali alkohol. Kobieta zeznała, że podczas gdy ona poszła spać, mężczyźni nadal pili alkohol. Obudziły ją hałasy, a gdy poszła sprawdzić ich źródło okazało się, że Marek D. jest zakrwawiony. Podejrzenia prokuratury padają na partnera kobiety, który prawdopodobnie go pobił.

Kobieta umyła Marka D. z krwi, a jej konkubent przeniósł go na wózek ich 4-letniego dziecka. Tak przewieźli pobitego Marka D. w okolice torów kolejowych i tam porzucił ofiarę. Nie wiadomo jednak, czy w tamtym momencie Marek D. jeszcze żył. Następnie para wraz z dzieckiem opuściła dom i przeniosła się do hotelu w Pruszkowie.

Ofiarę znalazł przechodzeń, mężczyzna już nie żył. Partner kobiety użył przejścia technicznego PKP, przy którym jest zainstalowana kamera. Dzięki nagraniom z tej i innych kamer monitoringu, policja szybko namierzyła podejrzanych. Mężczyzna, który pobił Marka D. był już wcześniej znany policji.

Po zatrzymaniu sprawca został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie. Usłyszał on zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, co doprowadziło do śmierci ofiary. Mężczyzna został przesłuchany i złożył wyjaśnienia. – Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku śledztwa, a także z uwagi na surową karę grożącą podejrzanemu, Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie skierowała do Sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie – informuje Szymon Bana z Prokuratury Okręgowej. Sąd przychylił się do wniosku.

Do sprawy będziemy jeszcze wracać.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Makabra w Piastowie – zwłoki znalezione przy torach PKP”

 1. turirek pisze:

  Marek D. z ul. Słońskiego, słynny piastowski kryminalista 😉

 2. Aga Aga pisze:

  Biedne dziecko 😥

 3. Makabra pisze:

  Potem w tym wózeczku będą wozić dziecko

 4. hmm,.. pisze:

  hmm,.. ile jest 4 letnich dzieci na Dworcowej? hmm,.. faktycznie RODO nie działa 🙂

 5. Lol pisze:

  Dobrze wiem kim są ci ludzie bo sam zgłaszałem ich na Policję. … tylko Policja w Piastowie bardziej sie interesuje wypuszczaniem filmikow porno i maltretowaniem protestujących kobiet a nie kontrolą tej patologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły