Ma być bezpieczniej na nadarzyńskich drogach

Nadarzyn

Wójt Nadarzyna – Dariusz Zwoliński – podsumował zebrania sołeckie. Jednym z nich było poświęcenie jabłka innym uczestnikom ruchu. Jakie działania podjęła gmina?

Zakończył się czas spotkań sołeckich w gminie Nadarzyn. Jak podkreślił wójt Dariusz Zwoliński – bezpieczeństwo było na nich niemal na pierwszym miejscu. Wiele zależy od pieszych, ale gmina podjęła szereg czynności, by zwiększyć bezpieczeństwo pieszych na drodze.

Co dzieje się w gminie? Budowane są przejścia dla pieszych, aby skomunikować parking P&R z ciągiem pieszo-rowerowym po drugiej stronie ul. Granicznej. Ponadto Na ul. Jemiołowej w Starej Wsi będą wybudowane wyniesione skrzyżowania, na ul. Mszczonowskiej i Babiego Lata w Nadarzynie pojawią się nowe znaki pionowe i poziome. Niebawem także w Rozalinie pojawią się ciągi pieszo-rowerowe, a na ul. Błońskiej w Nadarzynie pojawi się nowe bezpieczne przejście pieszo-rowerowe z sygnalizacją świetlną.

Ponadto rozpoczął się remont mostka w Krakowianach, na ul. Nad Utratą w Walendowie. Także w Walendowie, na ul. Błońskiej, pojawią się wyświetlacze prędkości. Urząd Gminy w Nadarzynie i w Brwinowie do spółki projektują ścieżkę rowerową z Nadarzyna do Otrębus wzdłuż DW 720 oraz pełną przebudowę (rondo) skrzyżowania ulicy Błońskiej, Jeżynowej (Nadarzyn), Anny Marii (Podkowa Leśna) i Warszawskiej (Brwinów).

Realizowany jest też projekt budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Pruszkowskiej, Działkowej i Jeżynowej. Do tego Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich uzyskał pozwolenie w procedurze ZRID na przebudowę skrzyżowania ulicy Błońskiej z Mszczonowską w Nadarzynie. W tym roku ma być ogłoszony przetarg na realizację tej inwestycji – dodaje Zwoliński.

Wójt dodaje także, że każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo i apeluje – Noga z gazu i oczy szeroko otwarte na drodze.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Ma być bezpieczniej na nadarzyńskich drogach”

  1. none pisze:

    Rondo na skrzyżowaniu Pruszkowskiej/Działkowej/Jeżynowej? To obok basenów? Tam, gdzie nie ma miejsca na nic, bo zaraz obok są zabudowane działki? Tam, gdzie chaszcze wystają na drogę i rysują przejeżdżające samochody?

  2. Znaffffca pisze:

    Gdzie Warszawska w Brwinowie a gdzie Nadarzyn? Czytacie to co piszecie? Rondo będzie na Warszawskiej w Nadarzynie na obecnym skrzyżowaniu z Błońską. Kiedy nie wiadomo, bo już jest opóźnione o rok, mimo sukcesów gospodarczych naszego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły