Łopuszańska: początek utrudnień w ruchu

Region

Do tej pory budowa węzła Łopuszańska nie powodowała dużych utrudnień w ruchu. Niestety stopień zaawansowania prac zmusza robotników do poszerzenia zakresu budowy.

Obecnie utrudnienia spowodowane są zwężeniami ulic. Na Alejach Jerozolimskich tuż za skrzyżowaniem z Łopuszańską wyłączony jest jeden pas ruchu w kierunku Warszawy. Identyczna sytuacja ma miejsce na Łopuszańskiej, gdzie nieprzejezdny jest jeden pas w kierunku Mokotowa.

Zablokowanie tych pasów ruchu związane jest z budową tymczasowego ronda na skrzyżowaniu Łopuszańska-Jerozolimskie. Jezdnie maja być gotowe na przełomie czerwca i lipca. Wtedy ruch zostanie skierowany na rondo, a drogowcy będą mogli zająć się podziemną kondygnacją węzła. Na poziomie -1 ma znajdować się tunel do jazdy na wprost Alejami Jerozolimskimi.

Zwężenia powodują, że kierowcy stoją w ogromnym korku, nawet w weekend. Dodatkowo pogoda spowodowała, że Jerozolimskie w kierunku Warszawy już na 500 metrów przed skrzyżowaniem zwęziły się do jednego pasa ruchu. Tutaj utrudnieniem jest ogromna kałuża.

Zarówno prace drogowe jak i pogoda wystawiają na próbę cierpliwość kierowców, którzy w korku przed samym skrzyżowaniem muszą stać od 30 do 60 minut.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.