Łopuszańska: małymi krokami do przodu

Region

Budowa węzła Łopuszańska to jedna z ważniejszych inwestycji na terenie Warszawy. W ubiegłym roku urzędnicy mieli spore problemy z przejęciem potrzebnych pod inwestycje działek. Obecnie kierowcy mogą podziwiać zmieniający się krajobraz wokół skrzyżowania.

Gdzie są robotnicy – w kanale

Wydawać by się mogło, że prace na placu budowy stanęły w martwym punkcie. Jest to jednak mylne przypuszczenie. Obecnie robotnicy pracują na niższym poziomie, czyli w kanałach. Ustawiane są rury retencyjne, które będą odprowadzać wodę z ulicy do zbiornika, a następnie odsyłać ją do oczyszczalni ścieków.

Na ziemi też budują

Na poziomie jezdni również trwają prace budowlane. Powoli powstaje pierwsza estakada. Już za kilka dni rozpocznie się budowa tymczasowych jezdni, a za dwa miesiące czeka kierowców reorganizacja ruchu.

Pod koniec czerwca ruch zostanie skierowany ze starych jezdni na nowe. Samo skrzyżowanie zostanie zamknięte, a w jego miejscu rozpocznie się budowa wykopu, w którym znajdą się jezdnie umożliwiające jazdę na wprost alejami Jerozolimskimi.

Ten element budowy to najniższa kondygnacja całego węzła. Ma on być gotowy w maju przyszłego roku. Obecnie kierowcy muszą jednak uzbroić się w cierpliwość i wytrwale stać w ogromnych korkach..

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.