Lodowisko w Brwinowie z opóźnieniem

Brwinów

Lodowisko w Brwinowie wystartuje – problem w tym, że nie do końca wiadomo kiedy. Opóźnienie wynika z niekorzystnej pogody oraz wypadku.

Gmina Brwinów ogłosiła przetarg na dostawę, montaż i prowadzenie lodowiska przy ul. Przejazd, nieopodal ul. Piłsudskiego. Ponieważ zabrakło pieniędzy, by rozstrzygnąć potępowanie, burmistrz zwrócił się do radnych o przesunięcie środków w budżecie. Radni zgodzili się i 5 grudnia ogłoszono wykonawcę projektu. Lodowisko miało wystartować 10 grudnia.

Plany te jednak pokrzyżował wypadek ciężarówki, która przewoziła elementy lodowiska. W czasie śnieżycy pod Piotrkowem Trybunalskim TIR wpadł w poślizg i wylądował rowie. W wyniku tego zdarzenia uszkodzone zostały m.in. obwody lodowiska. Po naprawie elementy lodowiska przyjechały do Brwinowa i zostały zamontowane.

Kolejną datą uruchomienia obiektu był 17 grudnia. Dziś już wiemy, że wówczas także lodowisko nie wystartowało.

– Firma rozstawiła już sprzęt, jest zamontowane oświetlenie, lodowisko było już zalewane wodą, jednak wypadek samochodu dowożącego elementy lodowiska (o czym pisał burmistrz Arkadiusz Kosiński) spowodował, że nie udało się uruchomić lodowiska w czasie znacznego ochłodzenia i minusowych temperatur. Teraz jest to trudniejsze, na dodatek występują przelotne opady deszczu – informuje Mirosława Kosiaty z Biura Promocji Urzędu Gminy Brwinów.

Wciąż utrzymująca się wysoka – jak na grudzień – temperatura nie pomaga w realizacji tego zadania i nie można określić dokładnej daty uruchomienia lodowiska.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Lodowisko w Brwinowie z opóźnieniem”

  1. Hcd pisze:

    Won z tym z naszego miasta. Tu mieszkają ludzie pracy a nie rozrywki. Niech żyje Unia Europejska

  2. Anonim pisze:

    😀 😀 😀 : D Gromki śmiech na sali, u komuchów tak bywa, jak nie urok to zła pogoda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły