Lipowa Ostoja: mieszkańcy doczekają się spokoju?

Region

Wygląda na to, że mieszkańcy osiedla Lipowa Ostoja zaznają spokoju. Deweloper, firma Kastel wystosowała obiecujące pismo.

Temat poruszaliśmy pod koniec marca. Czytaj więcej. Wówczas deweloper zagroził mieszkańcom dwóch bloków, A i B, przeniesieniem ogrodzenia wraz z ochroną. Owe budynki zostałyby więc wyłączone ze struktur osiedla.

W tej sprawie odbyło się spotkanie władz Kastela z mieszkańcami bloków A i B. Nie zostały na nim podjęte żadne kroki. Wkrótce deweloper wyznaczył termin kolejnego spotkania na 27 kwietnia i rozesłał proponowaną umowę zarządu nad terenem drogi wewnętrznej i części parkowej. Wynikało z niej, że za ich utrzymanie będą musieli płacić mieszkańcy, ale zarząd sprawować będzie firma wskazana i wybrana przez dewelopera. To było co najmniej wątpliwe.

Drugie spotkanie ostatecznie „z przyczyn losowych” zostało odwołane. Co więcej, 5 maja mieszkańcy otrzymali pismo, z którego wynika, że Kastel zmienia taktykę. Deweloper poinformował, że zostawi lokatorom kwestię wyboru zarządcy osiedlem. Kastel chce się bowiem skupić na swoim podstawowym zadaniu, czyli budowaniu kolejnych bloków. W sumie ma ich być sześć.

Dlaczego doszło do zmiany sposobu działania firmy Kastel? Tego nie wiemy, ale w pierwszym zdaniu dokumentu z 5 maja czytamy: „W ostatnim czasie doszło do zmian w składzie osobowym Zarządu Spółki.”

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.