Likwidacja białych plam w Gminie Brwinów

Region

Pod tym hasłem kryje się budowa szybkiego internetu w Gminie Brwinów.Plan inwestycji zakłada, że w ciągu najbliższych dwóch lat mieszkańcy gminy uzyskają możliwość dostępu do sicie telefonicznej i łączy internetowych.

W październiku ubiegłego roku Telekomunikacja Polska S.A. podpisała porozumienie z Urzędem Komunikacji Elektronicznej, w którym zobowiązała się do zbudowania lub zmodernizowania, co najmniej 1,2 miliona łączy szerokopasmowych. W tym aż milion ma mieć przepustowość minimum 6Mbit/s.

Zgodnie z porozumieniem TP przygotowuje już od początku roku plany inwestycyjne w poszczególnych regionach Polski. Wśród dotychczas uruchomionych znalazł się również projekt dotyczący Gminy Brwinów. „Likwidacja białych plam” zakłada, że po realizacji i zakończeniu budowy, wielu mieszkańców uzyska wreszcie dostęp nie tylko do łączy internetowych, ale do zwykłej sieci telekomunikacyjnej umożliwiającej montaż telefonu stacjonarnego. Natomiast wszyscy dotychczasowi użytkownicy odczują zwiększenie szybkości łącz internetowych i poprawę jakości usług telekomunikacyjnych.

Cała inwestycja została podzielone na poszczególne etapy:
– Owczarnia i Żółwin: projektowanie i budowa infrastruktury w 2010r., dokończenie inwestycji w 2011r.
– Biskupice, Koszajec, Kotowice, Moszna i Parzniew: projektowanie przełom 2010 i 2011r., budowa 2011 r.
– Brwinów: projektowanie 2010r., budowa 2011 r.

Podział projektu na etapy związany jest z przepisami prawa budowlanego. Ponieważ projektowanie infrastruktury telekomunikacyjnej na terenach Gminy Brwinów, dla których nie ma obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego wymaga więcej czasu.

Telekomunikacja Polska planuje zorganizowanie kliku spotkań informacyjnych. Zgodnie z harmonogramem całej inwestycji cykl spotkań rozpocznie się od Owczarni i Żółwina. Poniżej przedstawiamy daty, miejsca oraz godziny spotkań.

Dla mieszkańców Żółwina:
– piątek, 9 kwietnia w siedzibie OSP Żółwin o godz. 18:00
Dla mieszkańców Owczarni:
– sobota, 10 kwietnia plac zabaw przy ulicy Małej w Owczarni o godz. 15:00

Spotkania informacyjne poprowadzi działający na zlecenie TP, inżynier projektu Andrzej Kosiński.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.