Uczniowie z piastowskiego liceum w połowie grudnia wyruszyli na Łotwę w ramach akcji „Paczka na Kresy”. Cel niezwykle szlachetny, a wyprawa – pouczająca.

W mroźny czwartek, 15 grudnia, uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Piastowie, wyruszyli z Warszawy do Dyneburga. Zawieźli tam paczkę w ramach akcji „Paczka na Kresy”.

Po przybyciu na miejsce, do dawnej stolicy polskich Inflant, młodzież zwiedziła miasto, w którym widać i słychać było ślady dawnej Rzeczypospolitej. Zewsząd słychać tam było język polski.

Młodzież doświadczyła wielkiej lekcji historii. Na dawnych polskich ziemiach pamięć o Polsce jest wciąż żywa, o czym zapewnili mieszkańcy Dyneburga, z którymi spotkali się licealiści. Ci z kolei mogli przypomnieć miejscowym Polakom, że Polska nie zapomniała o nich.

Na koniec wyprawy, 18 grudnia, licealiści pożegnali się z miejscową społecznością podczas Mszy Św. W drodze powrotnej odwiedzili Wilno i cmentarz na Rossie, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Wróciliśmy po 22 do Warszawy z Wielką nadzieją, że wrócimy niedługo na Kresy – podsumowuje wyprawę Franciszek Malczewski.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.