Licea z regionu z „Perspektywami”

Region

Właśnie opublikowano coroczny ranking liceów ogólnokształcących „Perspektyw”. Gdzie uplasowały się szkoły z naszego regionu?

rzyszłoroczni licealiści, i w sumie nie tylko, z wypiekami na twarzy wyczekują publikacji rankingu liceów „Perspektyw”. Jak podkreśla Waldemar Siwiński, twórca polskich rankingów edukacyjnych – Od wielu lat powtarzamy, że ranking Perspektyw to „profesjonalnie uporządkowana informacja”, pochodząca wyłącznie ze sprawdzonych źródeł zewnętrznych (protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych oraz dane Systemu Informacji Oświatowej).

Ocenie podlegają sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Najlepszą szkołą w Polsce niezmiennie od 2 lat jest LO im. S. Staszica z Warszawy. Drugie miejsce przypadło V LO im. A. Witkowskiego z Krakowa, a trzecie – XIII LO ze Szczecina.

Na których miejscach można znaleźć szkoły z naszego regionu? Poniżej prezentujemy listę liceów z powiatu grodziskiego i pruszkowskiego, które pojawiły się w rankingu ogólnopolskim
12. Społeczne LO nr 5 STO (Milanówek) – miejsce 6 w rankingu wojewódzkim;
51 „Pryzmat” Akademickie LO Fundacji STERNIK (Pruszków) – miejsce 19 w rankingu wojewódzkim;
197. Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki (Pruszków) – miejsce 58 w rankingu wojewódzkim;
439. Podkowiańskie LO nr 60 (Podkowa Leśna) – miejsce 108 w rankingu wojewódzkim;
535. LO im. T. Zana (Pruszków) – miejsce 124 w rankingu wojewódzkim;
559. Niepubliczne LO Fundacji Królowej Świętej Jadwigi (Grodzisk Mazowiecki) – miejsce 130 w rankingu wojewódzkim;
580. LO im. M. Dąbrowskiej (Komorów) – miejsce 134 w rankingu wojewódzkim;
725. LO im. Jana Pawła II (Nadarzyn) – miejsce 155 w rankingu wojewódzkim;
808. LO (ZS nr 1) (Grodzisk Mazowiecki) – miejsce 173 w rankingu wojewódzkim;
850. Społeczne LO nr 23 (Pruszków) – miejsce 182 w rankingu wojewódzkim;
886. LO (ZS nr 1) (Milanówek) – miejsce 186 w rankingu wojewódzkim;
972. LO z Oddz. Dwujęz. im. A. Mickiewicza (Piastów) – miejsce 195 w rankingu wojewódzkim.
.
W rankingu wojewódzkim znalazły się także szkoły, których zabrakło na liście ogólnopolskiej: na 224 miejscu znalazła się Szkoła Mistrzostwa Sportowego LO z Pruszkowa, a na 242 miejscu – LO im. Jarosława Iwaszkiewicza z Brwinowa.
Co ciekawe, w drugim rankingu, zbierającym technika, na 445. miejscu znalazło się Technikum ZSTiL nr 2 z Grodziska Mazowieckiego. To jedyna szkoła z regionu na tej liście.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.