Laptop na raty

Region

Dwaj mieszkańcy Brwinowa w jednym z pruszkowskich sklepów chcieli zakupić na raty laptop warty ponad 2500 zł. Okazało się, że posługują się sfałszowanymi dokumentami o zatrudnieniu i zarobkach.

We wtorek 11 maja, policjanci z Pruszkowa otrzymali informację o próbie wyłudzenia kredytu na zakup laptopa. Pracownicy sklepu wyznali, że dwaj mężczyźni posługując się sfałszowanymi zaświadczeniami o zatrudnieniu i zarobkach, chcą zakupić na raty komputer przenośny. Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą natychmiast udali się do jednego z pruszkowskich sklepów ze sprzętem elektronicznym.

Przed wejściem do placówki handlowej policjanci dostrzegli biały samochód, w którym siedziało dwóch odpowiadających rysopisowi mężczyzn. Po chwili jeden z nich wszedł do sklepu i skierował się do punktu ratalnego. Tam okazał wymagane dokumenty wraz ze sfałszowanymi zaświadczeniami o zarobkach i zatrudnieniu.

Mundurowi przystąpili do wylegitymowania obu mężczyzn. Szybko wyszło na jaw, że 29- letni Artur K. jest bezrobotny, a dokumenty o zatrudnieniu wystawił mu czekający w samochodzie 41-letni Waldemar G.

W wyniku przeszukania samochodu znaleziono pieczątki oraz czyste blankiety zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach, z których korzystali mężczyźni.

Za oszustwo i posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Grill gazowy